UWAGA!

Remonty sieci grzewczej

W latach 60. w Elblągu zaczęło się podłączanie obiektów mieszkalnych do miejskiej magistrali ciepłowniczej. Podziemna cieplna arteria miasta ma już 130 km rurociągów o wysokich parametrach i 25 km sieci przyłączy. W Elbląskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w maju rozpoczął się czas sezonowych remontów.

Dla elbląskiego dystrybutora energii cieplnej miniony sezon grzewczy był korzystny ekonomicznie, zwłaszcza druga jego połowa. W styczniu notowano najniższe średnie temperatury w mieście od sześciu lat. Dobowa średnia kształtowała się na poziomie -7 st. C, co zwiększyło pobór ciepła. Wówczas doszło do poważnej awarii sieci pod torowiskiem na ul. Lotniczej.
     W kwietniu, po posezonowych kontrolach stanu sieci i komór ciepłowniczych siłami własnymi EPEC-u, dodatkowe badania metodą fonometryczną wykonała specjalistyczna firma z Poznania. Wykryto sześć przecieków, które usunięto. Obecnie prowadzone są wymiany całych fragmentów sieci grzewczej.
     - Zaplanowaliśmy wymianę 2800 metrów sieci wykonanych w starych technologiach - mówi Krzysztof Żochowski, dyrektor techniczny EPEC. - Naszym celem jest dokonanie wymiany starych rurociągów na nowoczesne rury preizolowane. W tym roku główne prace prowadzone są w rejonie ulicy Brzeskiej. To ostatni etap budowy spinki między dwoma magistralami - podkreśla dyrektor.
     
     
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jeżeli w takim tempie jak na Brzeskiej będą prowadzone remonty to wymiana 2800 m zajmnie Wam pięć lat .Przypmnę -aby następowało odtworzenie majątku należy remontować rocznie 3500 - 4000 m ,a więc to żaden sukces panie dyrektorze.Przypomnę również dwa lata wstecz też niewiele robiono a więc chwalić się niema czym. A może przygotuje pan informację nt ogromnego sukcesu związanego z nowowybudowanym kotłem w ciepłowni na Dojazdowej.Jest pan ojcem tego - a różnie na tentemat ludzie gadają.
Reklama