UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Restauratorzy się cieszą. Zapłacą mniej za ogródki

 
Elbląg, Restauratorzy się cieszą. Zapłacą mniej za ogródki
fot. AD

Restauratorzy zapłacą mniej za ustawienie ogródka letniego obok swojego lokalu na elbląskiej starówce - tak zdecydowali radni podczas dzisiejszego (26 czerwca) głosowania. - Dotychczas były to opłaty dorównujące tym, uiszczanym w największych polskich miastach - argumentowali zainteresowani, których poparli radni Platformy Obywatelskiej.

Już na kwietniowej sesji Rady Miejskiej radni PO: Marek Kucharczyk i Antoni Czyżyk zwrócili się do prezydenta Elbląga z wnioskiem o obniżenie stawek pobieranych przez miasto za ustawienie sezonowych ogródków na starówce. Argumentacja - ożywienie starówki, a także wyjście na przeciw oczekiwaniom mieszkańców - przekonała i prezydenta, i służby miejskie. Dzisiejsze głosowanie to była właściwie formalność. Wszyscy obecni na sali radni (24) byli za obniżeniem opłat "ogródkowych". Przykład porozumienia ponad podziałami.
       I tak, stawki opłat za zajęcie pasa drogowego pod ogródek sezonowy zostały wyrównane do średnich cen obowiązujących w miastach zbliżonych do Elbląga pod względem wielkości i specyfiki. Zmniejszeniu uległy opłaty: dla dróg wojewódzkich o 46,67 proc. - ze stawki 1,50 zł do 0,80 zł, dla dróg powiatowych o 50 proc., ze stawki 1 zł do 0,50 zł, a dla dróg gminnych o 40proc. ze stawki 0,50 zł do 0,30 zł.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Może by tak jeszcze jednogłośnie sobie pensję zmniejszyli, to byłby dopiero numer. A tak to zmniejszają znajomym prywaciarzom stawki, które i tak będą zakłamane w zeznaniu rocznym. Boże widzisz i nie grzmisz.
 • to proponuję ogródek przy tzw. ulicy Bednarskiej lub Wieżowej; ). .dla nas - miejscowych, wygląd i (nie)funkcjonalność tych 'ulic' nie poraża - odPRLa przywykliśmy do ELogiki tłumaczeń: póki jeden z budowniczych przy Wieżowej nie skończył, nie zrobimy nawierzchni tej ulicy. .przyjezdni, choć starają się wczuwać w nasz brak_kasy_na_wszystko - nie rozumieją, czemu na 2-kierunkowym odcinku "ulicy' Bednarskiej nie ma zakazu postoju po stronie płyt jumbo, przez co ruch 'ulicą' Bednarską wiedzie obok tych płyt, po gigantycznych wertepach pełnych głębokiej wody! Wieki całe wieść niesie, iż drogami naszemi persona zarządza, co kompetencyji na pojazdów powożenie nijakich nie posiada. .tak więc w głowę zachodzę - a któż to ten nasz Elbląg rozkręca. .a kto 'rozkręca'?
 • POwinni im dopie. .. yć wysokie opłaty, oni z nas zdzierają kase!A pozatym zarobią na niemcach
 • Jednego widziałam jak z radości turlał sie na chodniku, że mu obniżyli opłatę
 • W czerwcu 2012 dobrzy radni Platformy Obywatelskiej zrobili prezent przedsiębiorcom i zmniejszyli opłaty, które w styczniu 2012 uchwalili źli radni. .. Platformy Obywatelskiej. Najważniejsza propaganda sukcesu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kapito(2012-06-26)
 • koledzy kolegom obniżyli ?
 • To ja poproszę o informację kto ustalił te większe stawki i która rada to klepnęła. Ciekawe. Jedni dobijają opłatami a drudzy, naprawiając durną decyzję nazywają to sukcesem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kucharz czyk(2012-06-26)
 • I to jest zarządzanie Kucharczyk-Czyżyk ludzie biznesu. Opłaty za ogródki zmniejszone, ceny pozostaną bez zmian, ilość zatrudnionych też. Kto zyska ? Właściciele knajp. Nie wpłynie to na zwiększenie atrakcyjności starówki i zatrudnienie. PO kosztem wpływów do budżetu "załatwia" sobie przychylność - elektorat kosztem gminy ! Takie to ulgi
 • do rwel. Twoja wypowiedź to bełkot.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mała Ania(2012-06-26)
 • do mała Ania ~ te 4 zdania złożone nie były skierowane do Ciebie
 • @rwel kochaj mnnie między oczy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mała Ania(2012-06-27)
 • Jeżeli były z 2005 roku czyli proste że Radni z tamtych lat podjęli taką decyzję. Bardzo dobra robota Panie Kucharczyk i Czyżyk. Pozytywna decyzja dla osób prowadzących taką działalność.
Reklama