UWAGA!

Rewitalizacja Kanału Elbląskiego sukcesem 20-lecia RP?

Elbląg, Rewitalizacja Kanału Elbląskiego sukcesem 20-lecia RP?

Do poniedziałku 25 stycznia internauci mogą głosować na swoich faworytów w plebiscycie „Pochwalmy się!”. Parą walczącą o wejście na listę „stu sukcesów” z województwa warmińsko-mazurskiego jest rewitalizacja Kanału Elbląskiego i odkrycie grobu Kopernika we Fromborku. Na razie prowadzi „Kopernik”.

Od 4 czerwca 2009 roku trwał plebiscyt internetowy „Pochwalmy sie!” na stronie www.20latRP.pl, w którym chodziło o zebranie sukcesów wolnej Polski po roku 1989, ze szczególnym uwzględnieniem sukcesów regionalnych. Dzięki wsparciu ekspertów i mediów przez kilka miesięcy na stronie www.20latRP.pl zagłosowało ok. 380 tysięcy osób!
       W poszczególnych kategoriach, najlepszymi kandydaturami z województwa warmińsko-mazurskiego okazały się: Kraina Wielkich Jezior Mazurskich – światowy cud natury, doroczna inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem i przedsiębiorca Jan Szynak.
       By wybrać drugą 50-tkę i skompletować „setkę sukcesów wolności”, organizatorzy konkursu wybrali 50 par i rozdzielili je na województwa, w zależności od tego, jak mocno dane województwo angażowało się w plebiscyt.
       Zwycięzcy pojedynków par trafią na listę „stu sukcesów”. W ten sposób np. w Małopolsce jest sześć par („walczy” np. ks. Tischner z Andrzejem Wajdą, a Rynek krakowski z kopalnią Wieliczka), a w Lubuskiem jedną parę (twórczość grupy „Raz Dwa Trzy” z Zielonej Góry kontra inscenizacja „The Great Escape – Wielkiej Ucieczki” jeńców alianckich z obozu w Żaganiu).
       Parą walczącą o wejście na listę „stu sukcesów” z województwa warmińsko-mazurskiego jest rewitalizacja Kanału Elbląskiego i odkrycie grobu Kopernika we Fromborku.
       Na dzień 20 stycznia 2010 roku (godz. 14) oddano ogółem 1228 głosów:
       – na rewitalizację Kanału Elbląskiego – 41 proc.(505 głosów)
       – na odkrycie grobu Kopernika we Fromborku – 59 proc. (723 głosów).
       Głosy na Kanał Elbląski można oddawać na stronie http://wiadomosci.onet.pl/2112078,135,item.html.
       Uzyskany w głosowaniu wynik posłuży do ułożenia „setki sukcesów”, którymi chcemy się pochwalić przed światem. Projekt w dalszych założeniach ma pomóc w budowaniu promocyjnej strony Polski na targi EXPO 2010 i na Polską Prezydencję w Unii Europejskiej w roku 2011. Dobrze by było, gdyby dzięki głosowaniu na takiej promocji skorzystał Kanał Elbląski a wraz z nim i nasze miasto. Wszystko w naszych rękach. A zatem do dzieła!
      
      
oprac. mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Znowu wsadzili Elbląg do warmińsko-mazurskiego wora. .. czy zawsze musi być podział na województwa w takich rankingach?
 • ludzie głosujcie! Frombork i Olsztyn i tak z "Kopernika" żyją. Może promocja kanału doda nam turystów? Trzeba próbować. Juchas
 • Stan na 19.oo 1177 dla Kopernika i 834 na Kanał Elbląski :-(
 • Kolejny głupi ranking, czyli porownywanie Świat Bożego Narodzenia do Wielkanocy.
 • 20 lecie nie ma sukcesów tylko i wyłącznie klęski. Kompletny rozkład państwa, ograbienie większości obywateli, bezrobocie, bezdomność, nędza, rozkład szkolnictwa, prywata w działalności publicznej, nepotyzm, klerykalizm, nierówność wobec prawa, wyzysk i wszechobecna obłuda i zakłamanie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kopernik(2010-01-24)
 • Numerem jeden na tej liście powinna być budowa Portu Morskiego w Elblągu - jedynego na świecie portu morskiego bez dostępu do morza - Elbląg prześcignął przysłowiowy Wąchock gdzie za komuny asfalt na noc zwijali.
 • masz rację hero. największym cudem jest budowa portu bez dostępu do morza. w głupocie władzy jesteśmy lepsi od wąchocka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  seniorek(2010-01-24)
 • A dlaczego nie mamy dostępu do morza?
 • WojŁawrynowicz Rewitalizacja kanału sukcesem … ??? PROGRAM ROZWOJU TURYSTYKI W OBSZARZE KANAŁU ELBLĄSKIEGO I POJEZIERZA IŁAWSKIEGO NA LATA 2004- 2006 z perspektywą lat 2007 – 2003 zawierał 113 projektów na kwotę 378 milionów, w tym Truso i skansen wsi żuławskiej. Tyle, że ten projekt nie miał gospodarza, realizowany jest szczątkowo. Smutne. Na moje gdzieś 60-70 milionów, które mogło ożywić region i dać miejsca pracy poszło bokiem. Projekt realizowany jest w bardzo okrojonej części i co najmniej 4-5 letnim opóźnieniem. I to ma być sukces ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2010-01-24)
 • Mam nadzieję że kanał elbląski przegra :P
 • Demontarz państwa a nie sukcesy !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  STARYDINO(2010-01-25)
 • Choć nasze państwo nie działa jak szwajcarski zegarek i daleko mu nawet do stanu zadawalającego, wyniki i rezultaty lokalnej przedsiębiorczości, które głównie wynikają z ruchów i przedsięwzięć lokalnego samorządu trzcińsko-bagiennego są wielką porażką na każdym polu. Ideologia pozornych ruchów i zachowawczego postępowania dyktowana miesiączką wyborów to jedyna działalność władz odpowiedzialnych za kształt i potencjał naszych małych ojczyzn, które są przez nich traktowane jak prywatne folwarki z dworskim przyzwoleniem miejscowego towarzystwa wzajemnej adoracji. Ten chocholi taniec trwa nieustannie a miejscowe media utwierdzają i uzasadniają konieczność jego istnienia czcząc nieustannie apologetów tego świata na niby.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2010-01-25)
Reklama