UWAGA!

Rondo "Elbląg"

Nazwę "Elbląg" nosić będzie jedno z rond, jakie znajdują się we francuskim mieście Compiegne. Władze w ten sposób honorują swoje miasta partnerskie.

Compiegne to 42-tysięczne miasto leżące 60 kilometrów od Paryża. Ma aż dziewięć miast partnerskich m.in. w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Izrealu i Luksemburgu. Partnerem z Polski jest Elbląg. Władze obu miast podpisały uroczyście, w obecności francuskich radnych drugie porozumienie o współpracy. Pierwsze zostało podpisane w Elblągu półtora roku temu. Elbląg i Compiegne utrzymują kontakty partnerskie już dobrych kilka lat. Współpraca zaczęła się jeszcze w czasach, gdy istniało województwo elbląskie. To ówczesne władze wojewódzkie nawiązały kontakt z francuskim okręgiem L'Oize, gdzie leży Compiegne.
     Porozumienie podpisano w obecności m.in. Konsula Generalnego Polski we Francji, członków Stowarzyszenia Elbląg-L'Oize oraz przedstawicieli innych miast partnerskich. Umowę podpisał wiceprezydent Elbląga Witold Wróblewski.
     W Compiegne jest już tradycją, że nazwy miast partnerskich nadaje się rondom w mieście.
     Każdy, kto przejedzie przez rondo "Elbląg" będzie wiedział, że to nazwa polskiego miasta.
     - Compiegne jest piękne, jest tam dużo zieleni i kwiatów. Każde rondo w jakimś stopniu nawiązuje swoją kolorystyką do danego państwa i miasta. Na rondzie elbląskim jest dużo barw białych i czerwonych, wyeksponowano też nazwę naszego miasta więc każdy, kto tam będzie jechał, skojarzy to z Polską i Elblągiem - powiedział wiceprezydent Wróblewski.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama