UWAGA!

Rowerem na wysoczyznę

2007-01-16
Aktualizowany 2007-01-18 01:04

Klub Neksus zaprasza rowerzystów na wycieczkę objazdową po elbląskiej wysoczyźnie. Będzie okazja do sprawdzenia, czy w rejonie Góry Milejewskiej jest śnieg, a może - czy już nie widać pierwszych oznak wiosny.

Na turystyczną eskapadę zapraszane są osoby pełnoletnie, które przyjadą na rowerach w sobotę 20 stycznia na godz. 9 na Plac Dworcowy. Stąd nastąpi wyjazd na ok. 50 km trasę. Rowerzyści w tempie ok. 20 km na godzinę pojadą przez Stagniewo do Kamiennika Wielkiego, a dalej przez Milejewo, Ogrodniki, Pagórki, Ostrobrzeg, Kadyny, Suchacz, Kamionek Wielki i Rubno dojadą do Elbląga. W trakcie wycieczki będzie można zobaczyć miedzy innymi domy podcieniowe w Kamienniku Wielkim i Pagórkach, zabytkową zabudowę i dąb Bażyńskiego w Kadynach. Planowane są przerwy na posiłki i robienie zdjęć.
     Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.
     Na wycieczkę zaprasza Marek Kamm z Klubu Neksus:
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Góra Milejewska, także Maślana Góra - najwyższe wzniesienie na Wysoczyźnie Elbląskiej - 197 m n.p.m. Wzniesienie to przed 1945 r. nazywało sie "Butter-Berg", czyli w dosłownym tłumaczeniu - Maślana Góra. Tylko o jeden metr niższa jest Góra Owsiana (niem. Haffer Berg) - leżąca nieopodal, na zachód. Wzniesienia wokół Milejewa nazywano kiedyś "Wzniesieniami Milejewskimi" (Trunzer Anhöhe) - bowiem Milejewo to dawniej Trunz.
 • Już widzę ten podjazd do Stagniewa !W połowie drogi zgubi się połowa peletonu.Ale to nic !Neksus nie będzie czekał na nikogo !Liczy się tylko wynik !Kto pierwszy !Nie liczcie przeciętni rowerzyści że to będzie wycieczka.Neksus jak zwykle zorganizuje wyścig.Tak jest z kazdą "wycieczką" którą organizuje Neksus.Nie polecam z doświadczenia....
 • Peter nie bądź takim malkontentem - dadzą radę czy nie i tak będzie OK - mnie tylko szkoda co się to podpisuje jako neksus :-(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  yogi babu(2007-01-16)
 • sorry to wycieczka dla zawodowców nie amatorów średnia20 Km pod górę?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  cyklista(2007-01-16)
 • Wszystko mi pasuje te 20km/godz też, jest okazja sie wyspać, ale nie ciepię domów podcieniowych. Kto nie ma takich uprzedzeń to jak najbardziej polecam. Być może spotkamy się na trasie. Pozdrawiam!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Geronimo(2007-01-16)
 • Jeżeli organizator zaprasza chętnych, to niechaj wyraźnie podkreśli, że to tylko dla zawodowców! Byłem uczestnikiem 2 wycieczek, na które zostali zaproszeni wszyscy chętni i niestety była to szalona gonitwa, bez zwracania uwagi na słabszych. Organizator (gospodarz??!!!) nie interesował się zupełnie tymi w środku peletonu i na końcu! To wstyd lub nieporozumienie. Jeśli te ostatnie, to należy je wyjaśnić, zapraszając na nowe eskapady tylko i wyłącznie zawodowców! Życzę fajnych wypadów...i mała rada, gdyyście jeździli wolneij to może już dawno zauważylibyście symptomy wiosny:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rowerek(2007-01-16)
 • gieronimo - powinieneś startować w jakichś mistrzostwach świata czy CÓŚ -
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gieronimo bis(2007-01-17)
 • kiedyś i to wcale nie tak dawno temu takie jazdy były normalne i nikt ich nie komentował w tak prostacki sposób - wstydzić się tylko należy - www.bikerelblag.hg.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dariusz Korsak(2007-01-17)
 • jeśli ktoś nie umie czytać albo nie rozumie co oznacza 20 kilometrów na godzinę - średnia prędkość- jest sam sobie winien, 20 to 20 i jeśli nie jestes w stanie jechać z taką prędkością to nie wybieraj sie na wycieczkę, jak jeszcze jaśniej można podać warunki rajdu? teraz czekam na kogos kto bedzie miał pretensje, że trasa bedzie miała 50 km, a nie np. 15?
 • hallo,gdzie tu jest napisane, że średnia prędkość tej wyprawy to 20km/ h ??
 • o włanasie tu jest napiszane, patrz teraz bo pokazuję na ekranie paluchem gdzie to jest, no i co zobaczyłeś?
 • "logiku" cała twoja logika mieści się w tym paluchu, którego użyłeś do smarowania nim ekranu swojego monitora :]
Reklama