UWAGA!

Rowerem przez miasto

 Elbląg, Miejski przejazd rowerowy,
Miejski przejazd rowerowy, fot. daw

W sobotę (16 września) już 22. raz w Elblągu świętowaliśmy "Dzień bez samochodu". W miejskim przejeździe rowerowym uczestniczyło ponad 150 osób. Zdjęcia.

- Świętujemy dzisiaj po raz 22. elbląski „Dzień bez samochodu”, czyli taki dzień, w którym przesiadamy się z samochodów na rowery i w ten sposób promujemy sposób komunikację rowerową. Chodzi o to, żeby nie zawsze jeździć samochodem i jak najczęściej korzystać z alternatywnych środków transportu. To nie musi być rower, może to być komunikacja miejska, mogą to być też własne nogi – mówi Marek Kamm z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu, który jest organizatorem wydarzenia.

Rowerzyści mieli do pokonania 8 km. - Startujemy z placu Jagiellończyka i jedziemy głównymi ulicami miasta, trasa jest łagodna, jest tylko jeden podjazd. Kończymy na torze „Kalbar”, gdzie odbędzie się festyn z okazji Narodowego Dnia Sportu - dodał.

Na festynie udostępnione zostały różne tory przeszkód (w tym rowerowe), bicykle, symulator zderzeń, alkogogle, dmuchańce, laserowy paintball, gra planszowa poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym i wiele innych atrakcji. Będzie też możliwość obejrzenia służbowych pojazdów i sprzętu straży pożarnej, policji i straży miejskiej. Chętni będą mogli zważyć swój rower, sprawdzić ciśnienie w oponach i w razie potrzeby napompować dętkę. Przeprowadzone zostaną także konkursy na najbardziej oryginalny rower, na najcięższy/najlżejszy rower i na najbardziej stylowy rowerowy ubiór. Podczas sobotniego festynu podsumowany zostanie również udział Elbląga w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2023.

Na przejazd rowerowy wybrała się między innymi pani Elżbieta Wąsowska z dziećmi: Stasiem i Magdą.

- W weekendy latem i wiosną zawsze zmieniamy samochód na rowery. Rower to zdrowie, zarówno to fizyczne, jak i psychiczne. Na rowerze można się odstresować. Można też poznać z innej perspektywy Elbląg oraz okolice. Ważny jest też kontakt z przyrodą, który daje nam ten rodzaj komunikacji – mówi pani Elżbieta.

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • wypacykowani "rowerzyści" też jadą? Czy tylko na rower z zachwytem patrzą w obcisłych gaciach?
 • Wy ich nauczcie jazdy po drogach rowerowych a nie po jezdni jak obok jest takowa droga. Przeprowadzania rowerów PRZEZ PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH ! Puszczacie "hasła " w eter bez dokładnego wytłumaczenia co ich jak mają robić! A potem są ofiary !
 • Boli co
 • Aby jeszcze jełopy wiedziały jak sie poruszać po ścieżkach rowerowych.
 • @Hdhd - Żeby to pan wielki kierowca znał przepisy ruchu drogowego
 • A politycy których pelno wszędzie hy się polansować tez jadą na rowerach???-:)
 • Aż przykro mi się czyta komentarze. Co artykuł się pojawią to zaraz leję się fala hejtu, zrzędzenia i opluwania. Żal mi takich zgorzkniałych ludzi
 • Znowu lans PO ! To juz jakiś koszmar, nigdzie juz normalności tylko pod wybory! Może czas wypowiedziec się odważnie w innych ludzkuch i pracowniczych tematach !
 • Haha genialne, idealnie opisuje tych elbląskich panów na rowerach xd
 • walcie się na ryj POrtel - macie tak czerwone gacie, że zawiść wam szkodziła powiedzieć o 81 Rocznicy dziś NSZ i planie obchodów całodniowych jakie dziś się jeszcze odbywają (o których byliście powiadomieni) - jedynie elblag. net trzyma poziom rzetelności dziennikarskiej
 • I czas juz przestać wstrzymywać komentarze bo zaczyna to być nienormalne
 • A kiedy od ronda Rawska / Łęczycka / Grottgera będzie mozna pustymi chodnikami wzdłuż ulicy Bema te kilka kilometrów do Śródmieścia, czyli najbliższej ściezki dla rowerów dojechać bez narażania się na mandat ????? Specjalista od roweryzacvji Elbląga, radny Kamm twierdzi, że oznaczenie chodników znakiem roweru jest niemożliwe i mamy jechać Rawską lub Grottgera do Grunwaldzkiej i tamtędy do Hetmańskiej. Czy mieszkańcy Wschodniego Elbląga nie płacą podatków Ratuszowi i nie mieszka tu żadna ważna persona, to o nas latami się nie pamiętało i nadal nie pamięta i przy każdej drobnej nawet inicjatywie słyszymy ulubione hasło prezydenta - Nie ma na to pieniędzy.
Reklama