UWAGA!

Rozkręcili elblążan, zdjęć jest coraz więcej

 
Elbląg, Tak wyglądała ul. 1 Maja
Tak wyglądała ul. 1 Maja (fot. grupy)

- Przekroczyliśmy 20 tysięcy osób w grupie - poinformował jeden z administratorów grupy facebookowej „Zdjęcia Elbląga (Współczesne, z dawnych lat, zapraszamy do dodawania)”. - To jakoś tak fajnie, spotykać się chociaż w necie z 1/5 lub 1/6 Elbląga. Grupa działa dalej i zachęca elblążan do aktywności: - Najbardziej pożądane są zdjęcia ukazujące życie codzienne, a nie widokówki - mówi Szymon Gieryga

Każdy z nas ma w szufladzie lub w albumie rodzinnym stare zdjęcia. Na jednych uśmiechają się dziadkowie, na innych rodzice, a czasem i my. Są zdjęcia z przedszkola, z wycieczki szkolnej, ze spaceru, z dyskoteki, z imprezy w zakładzie pracy. Ważne, że z Elblągiem w tle. Na takie liczy grupa facebookowa „Zdjęcia Elbląga (Współczesne, z dawnych lat, zapraszamy do dodawania)”. I czeka na „perełki”, także współczesne.
       O grupie pisaliśmy w 2018 r. (Halo, Elbląg … zapraszamy do dodawania). Wówczas administratorzy mówili o jej początkach, o zdjęciach, które już zostały zamieszczone i o tych, na które czekają.
       - Najbardziej pożądane są zdjęcia ukazujące życie codzienne elblążan, a nie widokówki. Zdjęcia np. z rynku zawsze "nakręcają" ludzi do komentowania. Gdy wrzuciłem zdjęcie tłumu w „Kazamatach” to odebrałem mnóstwo maili z prośbą, by zdjęcie podesłać w większej rozdzielczości, bo szukali siebie i znajomych - mówił Szymon Gieryga.
       Teraz grupa przekroczyła już 20 tys. członków i wszystko wskazuje na to, że kolejni będą się jeszcze zgłaszać. Otwierać swoje albumy rodzinne, wyciągać zdjęcia z szuflady, ze strychu czy z piwnicy. Jest jeszcze wiele do pokazania, a elblążanie już dali sygnał, że chcą się dzielić wspomnieniami utrwalonymi na kliszy fotograficznej.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Okropny jest ten betonowy klocek i to w samym centrum miasta. Nie nawiązuje w żaden sposób do wcześniejszej zabudowy (vide - druga strona ulicy ) i ten zapuszczony rozpadający się betonowy chodnik.
 • No i co poradzisz ? Nic nie poradzisz. .. Zresztą takich okropnych klocków jest w mieście więcej. .. Widać nasze architekty jakieś marne szkoły kończyli i daaaawnoooo. ..
 • Nie marne tylko te klocki to byl nakaz komuny.
 • Pierwszy raz widzę zdjęcie 1 maja bez zabudowy !!!!! Nie do wiary, że to jeszcze tak niedawno było. A jak ten plac wyglądał przed wojną? Tam były jakieś budynki?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  l.słod.(2019-07-30)
 • To prawda że klocek wzdłuż 1 maja jest okropny. Powstał na przełomie lat 60 i 70 zastępując raczej nieciekawe u bardzo zapuszczone domy przy tej ulicy. Dlatego został przyjęty przez mieszkańców z pewnym entuzjazmem. Powstał w stylistyce typowego bloku tamtych lat, nieco zmodyfikowanego do potrzeb handlu i układu w pierzei. Był też drugi projekt, długiego parterowe go pawilonu handlowego, na którym stanelyby poprzecznie w rzędzie bloki mieszkalne jeden za drugim. Odpadł i powstał ten. Inwestorem była S. M. Sielanka. Obecnie blok jest odniowiony i nieco przykryty zielenią ale kostropaty taras z marnego betonu do dzisiaj nie może się doczekać wykończenia.
 • Taka fajna inicjatywa, która niejako dokumentuje historię miasta i jego mieszkańców, a tu posypały się komentarze architektów, wybitnych znawców urbanizacji. Autorom tej grupy chodzi o utrwalenie tego co przemija, bo nie zawsze pozostaje nam to w pamięci. Tak trzymać, a ocenianie minionego w takim aspekcie krytyki tamtego czasu to nie miejsce w tym działaniu. Profesor Tadeusz Manteuffel, wybitny znawca epoki średniowiecza zawsze się oburzał jak ktoś o tamtych czasach mówił mroczne lub straszne. Twierdził wtedy, że to był ten czas i ludzie tak żyli. Podkreślał przy tym, że w przyszłości o naszych czasach też tak będą mówić. Więc zamiast krytykowania powspominajmy jak żyliśmy, co robiliśmy, jak się bawiliśmy, co nas otaczało, co nas cieszyło, bo wkrótce wszystko przeminie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  1
  Fajnagrupa(2019-07-30)
 • Szkoda tylko że administratorzy z łapanki i trochę ich ponosi. .. ..
 • Szymon, fajny pomysł.pamiętam twoje zdjęcia z Głosu Elbląga.naprawdę dobre.
 • Mam parę rzeczy i wysłałbym. Ale na fejsbuk?? Przepraszam, ale nie. Strona internetowa dla leszczy. Jak wymyślicie coś innego, dajcie znać.
 • @zSadowej - Już lecimy Cię błagać o zdjęcia:)
 • A co, szaleją? Wywalają zdjęcia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  0
  Zainteresowany fotograf(2019-07-30)
 • to zdjęcię 1 maja czytaj. wewnętrzna grobla młyńska bardzo dużo mówi, jak KC PZPR zniszczyło nawet co zostało po wojnie, przecież tam były kamienice zburzono je dopiero na początku lat 60 pod budowę tego czegoś, kamienice pańskie, bloki robotnicze, nie ma jak 1 maja piękne sowieckie święto, widocznie w eg tak bardzo sie podoba że ulica została, brakuje Leninka z brązu, po za tym moim zdaniem fasadę tego bloku powinno sie przebudować w stylu Eklektyzmu przynajmniej było by to ładne co wy panowie i panie na to ?
Reklama