UWAGA!

Rozmowy o turystyce i promocji

Wzajemne wspieranie działań w promocji turystycznej było głównym tematem spotkania szefów centrów i punktów informacji turystycznych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego oraz Obwodu Kaliningradzkiego. Wszystko w odniesieniu do planowanego wprowadzenia małego ruchu granicznego.

W spotkaniu roboczym (26 stycznia) w Kaliningradzie uczestniczyła delegacja osób zajmujących się na co dzień sprawami turystyki z regionu Warmii i Mazu (Olsztyn, Lidzbark, Elbląg, Ostróda, Iława, Giżycko). Elbląg reprezentowali Zbigniew Szmurło, pełnomocnik Prezydenta ds. Wschodu, Anna Tworus kierownik Ratusza Staromiejskiego oraz Anna Kleina rzecznik Prezydenta.
       - Nawiązaliśmy sporo ciekawych kontaktów – mówi Zbigniew Szmurło. – Rozmawiałem z przedstawicielem Bałtijska. Władze miasta chcą współpracować z Elblągiem ściśle i mają sporo pomysłów na wspólne projekty turystyczne.
       - Rosjanie przygotowali dla nas ciekawe materiały promocyjne Obwodu Kaliningradzkiego. Wszystkie dostępne są w Informacji Turystycznej mieszczącej się w Ratuszu Staromiejskim. Co ważne – w trzech językach – rosyjskim, angielskim i niemieckim. – dodaje Anna Tworus. – Odwdzięczyliśmy się tym samym. Liczę, że z czasem przełoży się to na większą liczbę turystów w naszym mieście.
       W Obwodzie Kaliningradzkim mieszka około miliona osób.
       - Rocznie z naszych punktów informacji turystycznych korzysta 9 tysięcy osób. Kilka tysięcy odsłon naszej strony www rejestrujemy miesięcznie. – mówiła Galina Oficerowa, dyr. Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Kaliningradzie. – Rosjanie szukają przede wszystkim informacji o wypoczynku weekendowym, Chętnie dołączymy też to, co ciekawego dzieje się w województwie warmińsko-mazurskim.
       Uczestnicy spotkania podpisali porozumienie o współpracy. Zadeklarowali również wspólne stworzenie mapy ciekawych miejsc zarówno po stronie polskiej, jak i rosyjskiej, tych które obejmuje obszar małego ruchu granicznego.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pierdu, pierdu. I ruchu ezwizowego nie będzie, hihi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nie Lzia Wam Poliaki(2012-01-27)
 • WojŁawrynowicz Szkoda, że w spotkaniu nie brał udziału przedstawiciele elbląskiej baraży turystycznej. Ani przedstawiciela Lokalnej Organizacji Turystycznej, ani Klastra Turystycznego. A jeżeli już nie mogli pojechać, to warto by było przynajmniej poinformować branże o spotkaniu i zabrać materiały promocyjne. Za brak dialogu z obywatelami i niekonsultowanie działań przez poprzednią ekipę, miasto Elbląg płaci dziś ogromne pieniądze za wycofanie się ze złych projektów Np. na zagospodarowanie wyspy spichrzów. Czy stać nas mieszkańców Elbląga na brak współpracy ratusz - obywatele?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2012-01-27)
 • Urzędnicy ignorują we wszystkich przecież tematach w całej Polsce społeczeństwo- robią co chcą za nasze podatników pieniądze, zwykle kiedy się coś konkretnego chce przekazać nie mają czasu, ani ochoty, ani pieniędzy !!!!!
 • A wszystko przebiegło w miłej przyjacielskiej atmosferze, odkryto po raz 1031 pokłady sympatii i przyjaźni pomiędzy uczestnikami. Przepraszam a ludzie którzy nas reprezentowali to jaki rodzaj turystyki lub rekreacji uprawiają ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2012-01-29)
 • Nic nowego. To samo od przynajmniej 20 lat. Rozmawiałem /p. Szmurło z władzami Bałtyjska/ a wystarczyło sięgnąć do wcześniejszych uzgodnień i wyjazd byłby zbyteczny. Z jakim projektem produktu turystycznego nasi turyści pojechali? Oj wydaje mi się, że pomysłu nie ma na ściągnięcie turystów ze wschodu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2012-01-30)
Reklama