UWAGA!

Rzeźba na pamiątkę

 
Elbląg, Trwają ostatnie prace, by rzeźba była gotowa na jutro - na zdj. jej twórca Andrzej Renes
Trwają ostatnie prace, by rzeźba była gotowa na jutro - na zdj. jej twórca Andrzej Renes (fot. Anna Dembińska)

Dwie wieże zwieńczone dłońmi podtrzymującymi piłkę-kulę ziemską. Tak przedstawia się projekt rzeźby upamiętniającej mistrzostwa świata w piłce siatkowej na siedząco, które od tygodnia odbywają się w Elblągu. Twórcą 2,5 - metrowej rzeźby jest Andrzej Renes, autor m.in. statuetki telewizyjnych Wiktorów oraz niepełnosprawni artyści-amatorzy.

Mistrzostwa świata w piłce siatkowej na siedząco kobiet i mężczyzn dobiegają końca. Co, oprócz sportowych emocji, pozostanie po nich w Elblągu?
       - Zastanawiałem się, co, oprócz materiałów dziennikarskich i zdjęć, pozostanie po tych mistrzostwach i stwierdziłem, że dobrym pomysłem będzie dzieło sztuki – wyjaśnia Robert Szaj, Wiceprezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. - Powstanie więc rzeźba nawiązująca do mistrzostw, której autorem jest Andrzej Renes, twórca m.in. statuetki telewizyjnych Wiktorów, ale i wielu pomników. Pomaga mu 8 uczestników mistrzostw, którzy zostali wyłonieni z konkursu plastycznego – kontynuuje Robert Szaj. - Nadesłano kilkadziesiąt prac, spośród których wybraliśmy ósemkę autorów. Pochodzą oni od Białegostoku, przez Działdowo po Elbląg. Rzeźba jeszcze powstaje, a oni pomagają wkomponować w nią elementy charakterystyczne dla poszczególnych krajów-uczestników MŚ w piłce siatkowej na siedząco.

  Elbląg, Andrzej Renes i Robert Szaj
Andrzej Renes i Robert Szaj (fot. AD)


       2,5-metrowa rzeźba stanie jutro (21 czerwca) ok. godziny 13.30 przed Centrum Sportowo-Biznesowym przy al. Grunwaldzkiej (przy wjeździe na parking). - W podstawie będzie miała elementy kamienne, całość zaś wykonana została z laminatu, takiego, jakiego używa się do budowy jachtów – wyjaśnia artysta Andrzej Renes.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Impreza o której i tak nikt w Polsce nie wie, nie pisze, nie wspomina. .. Niezła promocja miasta :)
 • Patron medialny TVP Sport, olał sprawę. Miały być transmisje w tv i dupa, nie było. To samo w Polsat Sport. Czy spece od promocji miasta oddadzą nie słusznie zarobione pieniądze? Czy mówiliście biurwy z UM, żawodnikom, ze. .. żadna tv ich nie pokazała?Geali dla siebie. Pykającypiłke
 • Lepsze " mistrzostwa" lepiej robią takie Aniołowo czy Jegłownik. Żadnej tabeli w elbląskich MEDIACH NIE MA, ŻADNYCH ANALIZ, ŻADNEGO przedstawiania indywidualnych zawodników, żadnych komentarzy po zwycięztwie faworytów czy słabeuszy. Do kitu takie mistrzostwa i promocja " elblonga"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  Drobny.pijaczek(2014-06-20)
 • Sie tylko zapytam czy te dwie wieże coś symbolizują, czy są tylko tak, żeby dłonie były wyżej ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  anonimus(2014-06-20)
 • brakuje sierpu i mlota
Reklama