UWAGA!

„Sam wyremontuję ulicę, bo nie mogę się o to doprosić gminy”

 Elbląg, - Tą ulicą nie przejedzie żaden samochód - mówi pan Tomasz,
- Tą ulicą nie przejedzie żaden samochód - mówi pan Tomasz, fot. Czytelnik

Pan Tomasz jest mieszkańcem ulicy Kryształowej w Gronowie Górnym (gmina Elbląg). Ma tam dom, chce także prowadzić działalność gospodarczą. - Nie jest to jednak możliwe ze względu na stan nawierzchni tej ulicy, nie przejedzie nią żaden samochód. Ja swój już uszkodziłem. Zacząłem sam jakoś temu zaradzać i nawiozłem materiał utwardzający, bo gmina na razie nie zamierza remontować tego odcinka ulicy - mówi mężczyzna.

- Ulica jest w fatalnym stanie, nie przejedzie nią żaden samochód, osobowy, ciężarowy, czy karetka. Ja swój samochód już na niej uszkodziłem. Taki stan ulicy uniemożliwia mi także prowadzenie działalności gospodarczej. Z urzędnikami z gminy Elbląg rozmawiałem wiele razy, ale niestety nie planują oni obecnie remontu na tym odcinku ulicy Kryształowej. Co więc mam robić? Pozostaje mi jedynie utwardzać ulicę samemu. Kupiłem sto ton betonu – żali się pan Tomasz.

O wyjaśnienie tej sprawy poprosiliśmy Urząd Gminy Elbląg. - Dla przedmiotowego odcinka ulicy Kryształowej - od skrzyżowania z ul. Agatową do skrzyżowania z drogą z płyt - sporządzona została dokumentacja techniczna przebudowy. Fundusze na realizację tego zadania zostały przewidziane w tegorocznym budżecie. Obecnie, z uwagi na planowaną inwestycję budowy nowego osiedla u zbiegu ulic Agatowej i Kryształowej, realizowane są prace związane z aktualizacją dokumentacji kanalizacji deszczowej - poinformował nas Artur Waśniewski, kierownik Referatu Infrastruktury Urzędu Gminy Elbląg.

Jak podkreślił urzędnik, na zdjęciu przesłanym przez pana Tomasza, „pokazano odcinek, który nie jest ujęty w projekcie przebudowy”. - W tym rejonie działania związane z intensywną zabudową są na etapie początkowym. Do czasu jej zakończenia gmina nie planuje przebudowy tego odcinka drogi. W miarę posiadanych środków wykonywane będą doraźne naprawy. Jednocześnie pragnę nadmienić, że materiał pokazany na załączonym zdjęciu został nawieziony bez informowania zarządcy drogi - informuje Artur Waśniewski.

- Będę jeszcze interweniował w gminie w tej sprawie, nie zostawię jej bez rozwiązania. Przecież im prędzej rozpocznę działalność gospodarczą, tym wcześniej będzie miała gmina pieniądze z moich podatków. Urzędnikom przecież też powinno na tym zależeć – mówi pan Tomasz.

daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama