UWAGA!

Sanepid ostrzega przed kąpielą w jeziorach

Elbląg, Po przeprowadzeniu badań, olsztyński sanepid stwierdził, że  woda w dwóch kąpieliskach nie nadaje się do kąpieli
Po przeprowadzeniu badań, olsztyński sanepid stwierdził, że woda w dwóch kąpieliskach nie nadaje się do kąpieli (fot. arch. PS)

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Olsztynie po przeprowadzeniu badań laboratoryjnych stanu wód w mazurskich jeziorach informuje, że woda w dwóch kąpieliskach nie nadaje się do kąpieli. Trzecie jezioro zostało wykluczone… z powodu prac remontowych.

Jak informuje Sanepid, w ostatnich dniach nastąpiło pogorszenie jakości wody pod względem bakteriologicznym na kąpielisku na jeziorze Skanda w Olsztynie oraz na jeziorze Taftowo w Glebiskach (pow. Braniewo).
       Pogorszenie parametrów fizycznych (barwa i przezroczystość) nastąpiło też na kąpielisku miejskim na jeziorze Domowym w Szczytnie. Organizator kąpieliska poinformował, że z uwagi na prowadzenie inwestycji ziemnych na terenie plaży miejskiej i terenie przyległym, kąpielisko w sezonie letnim 2009 będzie nieczynne.
       Lepiej odpuścić sobie kąpiel także na Jeziorku Mleczarskim w Bartoszycach zlokalizowanym na rzece Suszycy, gdzie zakwit sinic już nie występuje, ale woda nadal „brudzi”.
       Jak ostrzega wybierających się nad wymienione jeziora Sanepid, pogorszenie jakości wody w tych kąpieliskach może stanowić zagrożenie dla zdrowia osób korzystających z kąpieli. Dokładne informacje na temat przydatności wody w poszczególnych kąpieliskach na terenie powiatów można uzyskać we właściwych terenowo Powiatowych (Granicznej) Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych oraz z serwisu kąpieliskowego aktualizowanego co tydzień, znajdującego się na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego pod adresem: www.pis.gov.pl w zakładce „Serwis kąpieliskowy”.
      
       Źródło: Sanepid
      
      
oprac. MK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama