UWAGA!

Segregacja odpadów komunalnych po 1 lipca 2014 roku

 Elbląg, Segregacja odpadów komunalnych po 1 lipca 2014 roku
fot. AD (arch. portEl.pl)

Departament Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przypomina, że 30 czerwca br. kończy się okres przejściowy dopuszczający stosowanie worków do segregacji odpadów w kolorach innych niż dopuszczone w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.

Od 1 lipca br. do zbierania odpadów segregowanych w systemie workowym należy stosować worki, które swoją kolorystyką powinny odpowiadać następującemu przeznaczeniu:
       a) niebieski – na papier i makulaturę,
       b) żółty – na opakowania z tworzywa sztucznego lub metalu oraz pozostałych wielomateriałowych odpadów opakowaniowych,
       c) zielony – na opakowania ze szkła,
       d) brązowy – na odpady zielone i ulegające biodegradacji.
       Prosimy o dostosowanie się do obowiązujących przepisów.
       Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg (Dz. Urz. Woj. Warm.-Maz., 8 kwietnia 2014r., poz. 1513).
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Co za banda dokuczliwych urzędasów ! Co za różnica, w jakim worku będą odpady ? Jeśli worek będzie zwykły, czarny na śmieci, to nikt go nie zabierze ? Czemu to ma służyć? Czy chodzi o to, żeby ci, którzy płacą mniej za segregowane odpady muszą kupić odpowiednie worki i cenowo wyjdzie na jedno :czy segregowane czy nie. Ja mam pojemnik i w nim wystawiam plastikowe opakowania-to co, nikt ich nie zabierze, bo nie są w worku ? Ludzie ocknijcie się, nie zachowujcie się jak marionetki i nie zatruwajcie życia innym. Od samego początku byłam przeciwna wszelkim foliowym im plastikowym opakowaniom, bo wiedziałam, że śmieci nas zasypią. Czemu inni nie widzieli takiego niebezpieczeństwa, a teraz robią wszystko, żeby nas " wydoić" z każdego grosza.
  • segregowałem śmieci przed wjściem ustawy śm. które nieodpłatnie odbierał ZUO dając damowo worki JAK IM SIĘ TO OPŁACAŁÓ ?
  • Zdaje się że dowolne worki miały być do końca roku 2014.Co to za nagłe przyspieszenie?
  • A gdzie kupić takie worki???
  • Czytając ten pierwszy post to nasuwa mi się jedno a mianowicie czy rzeczywiście Polacy to ciemny naród. Najpierw trzeba się dobrze zaznajomić z tym regulaminem a potem dopiero pisać !!! - ciemnogród !!!
  • Gdzie mozna kupic stosowne worki ? A może zakład MPO dawałby stosowne worki tak jak to było przed wprowadzeniem ustawy ?