UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Dla mnie niech ryją do woli. Kanał żeglugowy przy swoich parametrach i tak będzie pozwalał na poruszanie się łódeczek wędkarskich marki stynka lub jachtów klasy optymist. Według optymistów - pogłębiarki trafią do Elbląga wtedy kiedy w Olsztynie powstanie 250 m wieżowiec. Za Pana Schichaua tor rz. Elbląg miał 8 m głębokości. Obecnie 3 m w najgłębszym miejscu, a ma też i miejscami około 0,5 m. Mnożąc 10 km długości toru wodnego (10000 m)x 8 m głębokości x 50 m średniej szerokości to do wydłubania jest tylko 400000 m sześciennych osadów, które z mocy prawa nie są nawozem a odpadami tokycznymi. Ta wartość będzie nie do wydłubania tylko raz, ale wielokrotnie. Mam pytanie do entuzjaztów przekopu ile to będzie kosztowało i w jakim miejscu mamy usypać nową górę "Chrobrego". Miłego wieczoru
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    13
    Marian Banaś(2020-02-03)
  • To niech zmienią ustawę i handlują tym mułem dla użyźnienia słabych gleb. Prosta sprawa. W Egipcie tak muł wykorzystują z Nilu. Będzie sama korzyść.
  • Tory wodne pogłębia się i utrzymuje w należytym stanie, jak każdą inną drogę. To się opłaca, no transport wodny to wciąż najtańszy transport. Wpływać tu będę transportowce obecne m.in na morzu północnym 5mx20m o zanurzeniu 4 metry. To wystarczy.
  • Ja czytałem, że tor wodny za Niemców też miał 5 m głębokości. Wystarczy spojrzeć na zanurzenie statków wyprodukowanych przez Schichau, żadne z nich nie miały więcej jak 4,5 m zaburzenia.
  • @Marian Banaś - Ta inwestycja militarna - obronna, z palcem, finansowo mieści się w tych 2% PBK które rząd zabezpiecza w ramach NATO. A i tak będziemy lepsi od tych którzy nie płacą, bo chcą oślepieni - idee fixe - się zerwać z Paktu Atlantyckiego i to w czasach kiedy to Angeli odmówiono "rzucenie okiem"na zasoby złota III Rzeszy (przecież nie Niemiec)w depozycie USA. A same Niemcy, nadal, są strefą militarną Jankesów, Brytyjczyków. FR zrezygnowała(?)bo to już nie ZSRR. Pamiętam czasy F. W. P-N z której pozostała w Kraju walka o demokrację, praworządność, "o świce"w sumie o korytka. ..
Reklama