UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Serce będzie wdzięczne

 
Elbląg, W Elblągu przybędzie 10 nowych defibrylatorów
W Elblągu przybędzie 10 nowych defibrylatorów (fot. AD, arch portEl)

W hotelu, w sądzie, w hipermarkecie, na pływalni, w kościele, a nawet na cmentarzu. W tych miejscach rozlokowane zostaną nowe defibrylatory AED. W sumie na terenie miasta będzie ich ok.40. Dla porównania - na lotnisku Chopina w Warszawie jest 49 takich urządzeń.

Gdy serce nagle zgubi rytm najważniejsze są pierwsze cztery minuty. Warto mieć wtedy pod ręką defibrylator, by ruszyć z pierwszą pomocą zanim nadejdzie ta fachowa. Na terenie miasta znajduje się ok. 30 takich urządzeń, a teraz dołączy do nich dziesięć kolejnych. Ich koszt to blisko 40 tys. zł. Płaci miasto.
       Defibrylatory wraz ze skrzynkami z alarmem dźwiękowym i świetlnym oraz tabliczkami informacyjnymi umieszczane są w obiektach użyteczności publicznej m.in. w Urzędzie Miejskim, w przychodniach, swoje mają także WORD, MOS, MOPS i CSE Światowid. Stworzono mapę defibrylatorów AED, ale wiedzę trzeba poszerzać, bo urządzeń ratujących życie, gdy dojdzie do zatrzymania krążenia, przybywa.
      
       Do wniosków firm i instytucji przyhylili sie radni i 10 nowych defibrylatorów zostanie rozlokowanych w następujących punktach:
       1. MOSiR - kryta pływalnia przy ul. Robotniczej
       2. Hotel Młyn - basen hotelowy przy ul. Kościuszki
       3. Zarząd Zieleni Miejskiej - cmentarz Dębica - kaplica dolna przy ul. Łęczyckiej
       4. Hipermarket Leclerc przy ul. Żeromskiego
       5. Centrum Rehabilitacji przy ul. Królewieckiej
       6. Zarząd Komunikacji Miejskiej przy ul. Browarnej
       7. Gino Rossi (wspólny wniosek 5 firm z ul. Warszawskiej 54-62, zlokalizowanych wokół spółdzielni Elsin)
       8. Sąd Okręgowy przy pl. Konstytucji
       9. Katedra św. Mikołaja (wejście na wieżę katedralną)
       10. Elbląski Park Technologiczny - Modrzewina
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama