UWAGA!

Shape Clinic - leczenie cellulitu Last Minute

 

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Pojawia się po okresie dojrzewania, nasila się w ciąży, podczas menopauzy i w okresie zaburzeń hormonalnych. Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków i ramion. Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne nieestetyczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one powodować ból. Cellulit nie zawsze ma związek z wagą ciała, często zgłaszają się do nas młode, szczupłe dziewczyny z zaawansowanym cellulitem, którego przyczyną jest nieprawidłowa dieta oraz nadmiar estrogenów.

Czy istnieją skuteczne sposoby redukcji cellulitu?
       - Dorota Tytek, kosmetolog Shape Clinic: - Owszem, medycyna estetyczna jest na tyle rozwinięta, że jesteśmy w stanie przeprowadzić skuteczne leczenie cellulitu nawet III i IV stopnia. Dysponujemy obecnie najnowszymi technologiami jaką jest między innymi MASTERPULS®, jest to najnowsze urządzenie szwajcarskiej firmy Storz Medical wykorzystujące technologię fali akustycznej w zabiegach medycyny estetycznej i fizjoterapii. Fala akustyczna stymuluje mechanicznie tkanki, poprawia metabolizm komórkowy oraz stymuluje powstawanie nowych naczyń krwionośnych.
      
       - Jak wygląda zabieg falą akustyczną?
       - Przed przystąpieniem do zabiegu omawiany jest zakres i sposób leczenia. Następnie nakłada się żel kontaktowy na obszar poddawany terapii, aby upewnić się, że fale akustyczne dotrą do celu bez straty energii. Na ogół, zabieg trwa około 20-30 minut. W zależności od stopnia nasilenia problemu, konieczne jest przeprowadzenie od 6 do 12 sesji, zazwyczaj jest to 10 zabiegów w odstępach 3- lub 4-dniowych. Zabieg można wykonywać u pacjentów w każdym wieku. Optymalne efekty widoczne są nawet 2-3 miesiące po zabiegu.
      
       - Czy zabieg jest bolesny?
       - Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu, zabieg jest, więc bezbolesny i całkowicie nieinwazyjny, a co najlepsze , nie wymaga również okresu rekonwalescencji.
      
       - Które obszary ciała można poddawać zabiegom?
       - Leczeniu poddajemy miejsca, w których najczęściej gromadzi się nadmiar niechcianej tkanki tłuszczowej i powstaje cellulit, są to uda, pośladki, brzuch, biodra i ramiona.

 


       - Dlaczego terapia falą akustyczną jest tak popularna?
       - Terapia falami akustycznymi, uznawana jest za jedną z najbardziej skutecznych metod w redukcji zaawansowanego, zwłókniałego cellulitu oraz zbitej tkanki tłuszczowej bez konieczności ingerencji chirurgicznej, wykorzystywane są naturalne procesy zachodzące w organizmie, obecnie najnowsze urządzenie, którym dysponuje ShapeClinic jest najnowszym dostępnym na rynku, dzięki czemu posiada najwyższą możliwą moc, a jego działanie sięga do 6 cm w głąb tkanki, w porównaniu do starszych urządzeń, które emitowały falę wnikającą maksymalnie do 3 cm.
       Jest też świetnym rozwiązaniem profilaktycznym dla młodych pacjentek, którego zadaniem jest uchronić tkankę, przed pojawieniem się tzw.  „pomarańczowej skórki”.
      
       - Jaka jest recepta na piękną i jędrną skórę bez cellulitu?
       - Efektywne leczenie, w dużej mierze zależy od współpracy z Pacjentką. Efekty przyspiesza zbilansowana dieta, spożywanie odpowiedniej ilości wody, umiarkowana aktywność fizyczna oraz systematyczność w zabiegach medycyny estetycznej. Naszymi numerami jeden jest właśnie fala akustyczna STORZ MEDICAL oraz dla osób z cellulitem I-III stopnia, nasza perełka dermatologii estetycznej - ENDERMOLOGIE ALLIANCE LPG. Doskonałe efekty daje terapia wielowymiarowa, łącząca obydwie technologie, jednak jest to sprawa bardzo indywidualna, każda terapia jest dopasowana indywidualnie do potrzeb pacjenta, wszystko po to, aby nasze pacjentki mogły komfortowo zaprezentować się podczas długo wyczekanego urlopu na plaży. Obecnie zabiegi falą akustyczną STORZ MEDICAL objęte są wyjątkową promocją w wysokości 40 proc. Jest to idealna szansa, by zapoznać się ze skutecznością technologii i wymodelować sylwetkę na lato. 
      

ShapeClinic
       Garbary 14, Elbląg
       55 611 03 88, 696-674-764
       www.shapeclinic.pl
      
      
-----------Art. sponsorowany------------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie