UWAGA!

Silnie powiało – pracowita noc braniewskich strażaków

 Elbląg, Silnie powiało – pracowita noc braniewskich strażaków
Fot. Straż Braniewo

Zgodnie z prognozą, na północy kontynentu powstał niż TIM II. Przybył on na południowy wschód, do Europy Środkowej, przynosząc silny wiatr i intensywne opady. Również na terenie Polski, w godzinach nocnych mocno wiało. Powiat braniewski doświadczył w porze wieczorowo-nocnej skutków silnego wiatru.

Licznie połamane konary, przewrócone drzewa skutecznie blokowały ciągi komunikacyjne na terenie miasta oraz powiatu ograniczając ruch na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowej. Działania interwencyjne związane z usuwaniem skutków silnego wiatru prowadzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy WSP oraz zasoby ratownicze jednostek OSP z terenu powiatu braniewskiego.

Od wczesnych godzin porannych strażacy usuwają dalej skutki nocnej nawałnicy. Ponad 60 interwencji to efekt nocnego działania silnego wiatru. W chwili obecnej strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz jednostek OSP usuwają na bieżąco zdarzenia, które utrudniają ruch na drogach lub stanowić mogą zagrożenie dla mieszkańców.

W jednym z przypadków strażacy usuwali fragment oderwanej blachy na jednym z bloków w Braniewie. Dodatkowo z linii energetycznej usuwali wiszący fragment złamanego drzewa. Na szczęście w wyniku działania silnego wiatru nikt nie odniósł obrażeń.

AG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • No to teraz po tej ciężkiej pracy muszą się ustawić za ratownikami w kolejce po podwyżkę. .. najlepiej po drugiej stronie ulicy Aleje Ujazdowskie postawić czerwone miasteczko. I krzyczeć bo mało. ..
Reklama