UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Skąd te śmieci?

 
Elbląg, Dzikie wysypiska śmieci to wciąż problem
Dzikie wysypiska śmieci to wciąż problem (fot. nadesłana)

Straż Miejska w ciągu tygodnia przyjmuje kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących zanieczyszczonego terenu oraz ujawnia tyle samo tzw. dzikich wysypisk.

Strażnicy w ramach codziennych czynności kontrolują wyznaczone rejony, a także miejsca, w których zalegają tony śmieci. Na miejscu takiej interwencji strażnicy wykonują istotną dokumentację, w tym fotograficzną, ustalają właściciela zanieczyszczonego terenu, docierają do niego i wyznaczają termin jego uprzątnięcia. Często interwencje takie kończą się pomyślnie, chociaż to nadal za mało dobrej woli właścicieli terenów, ich reakcji i własnej inicjatywy. Ale z drugiej strony skąd biorą się te śmieci? Największe problemy stwarzają tereny, których właściciele przebywają poza granicami kraju i kontakt z nimi jest utrudniony.
       Dbajmy o środowisko, nie zaśmiecajmy go. Tereny uprzątnięte starajmy się pielęgnować i dbać o nie tak, aby po uporządkowaniu ich nie dopuścić do ponownego zanieczyszczenia. Wszelkie próby ujawnienia zaśmiecania terenu, tworzenia dzikich wysypisk, podrzucania śmieci prosimy zgłaszać do straży miejskiej pod bezpłatny numer telefonu 986.
      
Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama