UWAGA!

Skończyły się półkolonie

474 dzieci wzięło udział w półkoloniach zorganizowanych przez Urząd Miejski w Elblągu. 264 uczestnikom pobyt sfinansował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Podobnie jak w latach ubiegłych, półkolonie oparte były o zasadę Stacji - Baz, w których przygotowane były zajęcia tematyczne. W ciągu dziesięciu dni wypoczynku dzieci przebywały w następujących stacjach: Żeglarz, Mustang, Strażak, Sportowiec, Przyrodnik, Żołnierz, Teatr i Mały Historyk. Ponadto uczestnikom każdego turnusu zorganizowano dwie wycieczki, m.in. do Fromborka, Nowej Holandii, Kadyn, Krynicy Morskiej, Kątów Rybackich i do Aquaparku w Sopocie.
       Cztery turnusy półkolonii odbywały się w SP 14, 15, 4 i 8. Dzienny koszt pobytu dziecka na półkolonii wynosił 8 złotych, był to jedynie koszt zakupu niezbędnych surowców do przygotowania posiłków. Pozostałe nakłady poniósł elbląski samorząd, który na organizację półkolonii przeznaczył 90 tysięcy złotych.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Rewelacyjna sprawa! Dzieci zadowolone, ciekawie zorganizowany czas. Tylko jedno "ale". .. godziny odbioru i przyprowadzania dzieci już nie dla rodziców, którzy pracują 8-16,lub 7-15 - młodsze dzieci strach przyprowadzić i lub zostawić same pod szkołą, a same do domu jeszcze nie wracają, zwłaszcza jak nie ma pogody, czy to będzie rano czy popołudnie. A nie zawsze znajdzie się życzliwa sąsiadka, babcia lub ciocia. .. poza tym ogromny PLUS :)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    zazula(2009-08-14)
Reklama