UWAGA!

Skontrolują porządki

Dziś rozpoczęła się w Elblągu akcja Posesja 2006. Jej głównym celem jest przypomnienie i zdyscyplinowanie właścicieli, zarządców i dzierżawców nieruchomości do utrzymywania czystości i porządku na terenie nieruchomości i na chodnikach przy nich.

- Chcemy również przypomnieć o obowiązku zbierania odpadów komunalnych w przeznaczonych do tego celu pojemnikach, o ich selektywnej zbiórce i konieczności posiadania umów na wywóz odpadów - mówi Agnieszka Staszewska, rzecznik prezydenta Elbląga. - Przypominać będziemy także osobom posiadającym psy o obowiązku takiego ich utrzymania, który zapewni ochronę przed wszelkimi zagrożeniami i uciążliwościami dla ludzi oraz zapobiegnie zanieczyszczaniu przez psy terenów i pomieszczeń wspólnego użytku.
     Akcję przeprowadzą cztery zespoły kontrolujące utworzone z pracowników Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, Miejskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Policji, Straży Miejskiej oraz zarządców budynków mieszkalnych.
     To już dziesiąta edycja akcji Posesja w Elblągu. - Przez dziesięć lat zmieniały się zakresy i tematy kontroli, uzależnione to było od aktualnych potrzeb - mówi Agnieszka Staszewska. - Początki akcji to przede wszystkim informowanie o wynikających z przepisów prawa obowiązkach utrzymania czystości wokół posesji, posiadania pojemników na odpady i podpisywania umów z firmą wywożącą śmieci - dotyczyło to właścicieli domów jednorodzinnych oraz o obowiązku selektywnego zbierania odpadów niebezpiecznych w firmach: zużytych olejów, opakowań po środkach chemicznych itp. Potem służby miejskie zajęły się bezpieczeństwem i estetyką na placach zabaw.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • mam nadzieje ze spółdzzielnie mieszkaniowa ``nad jarem`` tez ktos sprawdzi czy posprzatała swoj teren!!!! bo narazie to syf jeden wielki jest!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniejjaru(2006-03-28)
 • A może by tak służby miejskie zaczęły kontrolować właścicieli psów, czy sprzątają po swoich pupilach, bo mnie wk...a jak widze obs..ane chodniki, a okoliczne kundle pod opieką właścicieli leją mi na płot. Kidyś zwróciłem uwagę pewnej Pani, czy byłaby zadowolona gdybym się jej wys..al na wycieraczk ei obsik..l drzwi, to poczula się oburzona, że ja mam w domu łazienkę, a piesek nie! A co mnie to k..wa obchodzi ! Miasto jest przede wszystkim dla ludzi ! Dziecko nie może spokojnie rano wyjść do szkoły bo w parku (Kajki) latają sfory małych szczekających i sra..cych kundli. Piaskownica na placy zabaw cała ufajdana. Cho...ra jasna nie można z tym zrobić porzadku ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mamwiatrówke(2006-03-28)
 • Najbrudniej wokół budynków komunalnych np.ulice Daszyńskiego, Próchnika i okolice szkoły podstawowej nr1
 • Konieczne sa porządki na Starym Mieście ! Po długiej zimie wiele miejsc wygląda tam żałośnie. No i topniejące lody odsłaniają psi problem w całej okazałości -
 • dalczego nie można nic napisać o psich gówienkaaaaachchchchch? cenzura czuwa, Białoruś normalnie...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  esteta(2006-03-28)
 • czy odchody psie są "odpadami komunalnymi"? zasadnicze pytanie.odchody psie to epidemia... co ja mówię!...pandemia!!!zarazki , choroby, smród przynosi się do domu, bo za chol... nie można tego wytrzeć na wycieraczce.Na ul. Rydla są same gó...a, a na boisku to juz makabra.Idzie sobie paniusia wymalowana i widzi jak jej piesek robi kupę właśnie na ścieżce po której chodzimy, samej jest jej głupio, więc odwraca głowę że niby nie widzi, a ja przechodzień muszę ominąć jej srającego psa. Dlaczego nie załatwi się piesek pod drzwiami właściciela?. Niech swoje gó...na sam do swojego domu zaniesie.Ludzie, ci którzy macie psy! miejcie je sobie , ale nie róbcie gnoju... to obrzydliwe nie posprzątać po własnym psie.Przecież to zwierzę za was nie posprząta!
 • niech Miasto zacznie kontrolować najpierw siebie. Przykład? ulica piłsudskiego czy kościuszki!!!! Tam piachu po kolana a Mpo nie widać!!! O psich odchodach to w ogóle już szkoda mówić, kupa na kupie, slalomem trzeba chodzić...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niemampsa(2006-03-29)
 • "Ludzie"odwalcie się od psów. Dlaczego nikt nie krzyczy gdy w centrum miasta pijusy i nie tylko załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne na oczach przechodniów , dlaczego nikt nie zwraca uwagi na rodziców , których małe pociechy również załatwiają się na skwerach w centrum miasta, dlaczego nikt nie krzyczy na rzucanie gdziekolwiek petów z papierosów , śmieci, butelek plastikowych, rozbijanie szklanych butelek na chodnikach i ulicach , itp. , itp ,dlaczego ?????
 • Dlaczego nikt o tym nie krzyczy??? Drogi El.. jasne,ze sie krzyczy.. ale tu nie ma zadnych priorytetow problemu ekstrementow, nie ma zadnej wybiorczosc.. "g..." jes "g..." i nie wazne czyje.. Problem z psami jest po prostu ochydny, niehigieniczny, odrazajacy (i tu masa innych przymiotnikow) i tak samo na pijakow i tak samo na wlascicieli psow nalezy nalozyc RESTRYKCJE I KARY ZA ZASMIECANIA MIASTA!!! Psie odchody to ogromny problem i nie ma zadnego usprawiedliwienia, by to przemilczac... a Pan El zachowuje sie jak nasi politycy- pewnie sam ma psa i mu to nie na reke, wiec odwraca uwage od problemu i szuka dziury w calym!!! POWINNY BYC MANDATY ZA WYPROWADZAINE PSA W MIEJSCU PUBLICZNYM!!!!! Gdyby ktos hodowal krwe w domu i wyprowadzal ja na spacer na chodnik miejski, to pewnie moglby sie tlumaczyc tym,ze "krowa nie ma lazienki"... hmm.. a moze to psy sa na jakiejs liscie gatunkow z przywolniem na "sr.....e" na chodnik??? Jesli tak, to przepraszam wyzej wymienionego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  huberten(2006-03-29)
 • ale to trzeba mieć nawalaone we łbie, żeby rano wychodzić z pieskiem i patrzeć czy się wys....ł czy jeszcze nie? a do tego jeszcze udawać ,że się tego nie widzi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  psychiatra(2006-03-29)
 • Czy psie odchody z trawników w obrębie bloków przy ul. Topolowej będą też usunięte, na widok tego co jest na trawnikach ogarnia człowieka obrzydzenie a latem jak na tym urośnie trawka będą bawiły się dzieci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Guziak(2006-03-29)
 • zapraszam na ul. Batorego i Działdowską - spółdzielnia Stoczniowiec zapomniała co to porządek.
Reklama