UWAGA!

Sławomir Sadowski - Twój głos w Senacie

 
Sławomir Sadowski
Sławomir Sadowski

- W swoim życiu zawsze kierowałem się określonymi wartościami i zasadami. Nikt nie może mi zarzucić, że je łamałem. W każdym człowieku cenię uczciwość, prawość, pomoc i szacunek dla innych ludzi. Dla wielu Polaków są to wartości nadrzędne i niepodważalne. Wybierzmy Prawo i Sprawiedliwość. Wybierzmy silne państwo - solidne, bezpieczne i uczciwe  – mówi Sławomir Sadowski, członek Prawa i Sprawiedliwości, numer dwa na liście do Senatu w okręgu elbląskim

Kim jest Sławomir Sadowski?
       Urodził się w Pasłęku, natomiast jego rodzice pochodzą z Wileńszczyzny. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, przez 12 lat uczył historii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Elblągu. Przez sześć lat pełnił społecznie funkcję prezesa elbląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.
       Sławomir Sadowski był również samorządowcem - przez cztery lata (od 1998 do 2002 r.) pełnił funkcję radnego sejmiku województwa warmińsko- mazurskiego, gdzie był wiceprzewodniczącym. W 2005 r. został wybrany na senatora RP, właśnie wtedy uzyskał najlepszy wynik spośród wszystkich kandydatów. W Senacie tej kadencji był wiceprzewodniczącym Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej, a także członkiem Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą. Pozyskiwał duże środki dla urzędów pracy, na kulturę, Wspólnotę Polską za Granicą oraz szkolne imprezy sportowe.
       Od wielu lat organizuje akcje charytatywne, z których dochody zostały przeznaczone na potrzeby ciężko chorych dzieci. Sławomir Sadowski z własnych funduszy przekazywał nagrody dla najlepszych maturzystów, biorących udział w konkursach historycznych i polonistycznych.
       W swojej karierze pedagogicznej prowadził kilku laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.
       Był również jednym ze współorganizatorów konferencji naukowej poświęconej poszukiwaniom Bursztynowej Komnaty. Dzięki temu miał okazję wystąpić w wielu programach telewizyjnych prezentowanych w Polsce i za granicą. Publikował również liczne artykuły popularnonaukowe dotyczące historii i polityki.
       Sławomir Sadowski jest wielbicielem dobrej literatury i ciekawych filmów. Lubi sport, biegi przełajowe i jazdę na rowerze.
      
       To, co najważniejsze. To, czym trzeba się kierować
       Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, która da korzyści gospodarcze i społeczne, pomoc w pozyskiwaniu funduszy europejskich, wzmocnienie bezpieczeństwa publicznego, zwłaszcza w aspekcie dróg, ulic i szkół – takie są priorytety Sławomira Sadowskiego. Oprócz tego kandydat Prawa i Sprawiedliwości stawia na zapewnienie równości szans edukacyjnych młodzieży, bez względu na stan majątkowy, pochodzenie społeczne i miejsca zamieszkania, rozwój infrastruktury drogowej i przyciąganie inwestycji, jako impulsu do rozwoju gospodarki, zmniejsze obciążeń podatkowych. Bliskie są mu takie zagadnienia jak większa dostępnośc do usług medycznych, rozumie również, jak ważne dbałość o środowisko, a także zachowanie polskiej tradycji i kultury narodowej. Sławomir Sadowski chce również bronić polską własność przed roszczeniami, otaczać specjalną opieką weteranów walk o niepodległość Polski. Jest za tym, by przyznawać 500 zł na każde drugie dziecko i 1200 zł na dziecko niepełnosprawne, a także za opieką zdrowotną dla dzieci i młodzieży w szkołach oraz w przedszkolach. Chciałby również darmowych leków dla seniorów pow. 75 roku życia. Według niego ważną sprawą są również podatki bez podwyżek, 1,2 mln nowych miejsc pracy, podatek od hipermarketów, ulgi dla małych firm, dwa lata ulg dla tych, które dopiero wkraczają na rynek.
       Sadowski stawia również na uprzywilejowanie polskich firm w przetargach, a także popiera ustawę przywracającą poprzedni wiek emerytalny, a także ustawy podnoszące kwotę wolną od podatku oraz minimalną stawkę za godzinę pracy, czyli 12 zł.

  Z prezydentem RP w Elblągu, Andrzejem Dudą
Z prezydentem RP w Elblągu, Andrzejem Dudą (fot. arch. portEl.pl)


       Znają go i popierają
       - Sławomir Sadowski jest historykiem: takie zajęcie wymaga umiejętności analizy i oceny zdarzeń z życia społecznego, nie tylko na przestrzeni dziejów. Jeśli z profesją historyka łączy się zaangażowanie, to jest wielka szansa, iż wiedza i społeczna pasja bedą owocowały wieloma osiągnięciami – tak o kandydacie Prawa i Sprawiedliwości napisał Jarosław Kaczyński, prezes tej formacji politycznej. - To jest właśnie przypadek Sławomira Sadowskiego, którego znam od 26 lat i którego aktywność mogłem obserwować z bliska. Jego dotyczczasowe życie i działalność dają pełną gwarancję, że będzie potrafił znakomicie wywiązać się z zadań, jakie stoją przed Senatorem RP. Dlatego gorąco polecam jego kandydaturę.
      

       - Senatora Sławomira Sadowskiego znam od wielu lat i podziwiam jego zaangażowanie w sprawy społeczne, zarówno na poziomie ogólnokrajowym, jak i regionalnym. Gorąco popieram kandydata Sławomira Sadowskiego w najbliższych wyborach do Wyższej Izby Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej – prof. dr hab. Jakub Stelina, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.
      
       - Popieram gorąco i rekomenduję kandydaturę do Senatu RP Pana Sławomira Sadowskiego, zasłużonego historyka- regionalisty, wychowawcę wielu pokoleń młodzieży, dobrego organizatora i rzetelnego człowieka - prof. dr hab. Marek Andrzejewski, Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego. 
      
       Prof. dr hab. Marek Andrzejewski jest pracownikiem Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego. W polu jego zainteresowań znajduje się najnowsza historia Niemiec, stosunki polsko-szwajcarskie w XIX i XX wieku, dzieje Wolnego Miasta Gdańska, historii Elbląga. Jest autorem ponad 350 publikacji, w tym kilkuset książek wydanych w Polsce i za granicą. Jego najnowszą, znaną pozycją jest książka Pt. „Od Bismarcka do Schrodera. Portrety niemieckich kanclerzy”.
      
      

Materiał sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość
      

      
------------Ogłoszenie wyborcze-------------

      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)