UWAGA!

Ślimaki wkraczają do Polski

 Ślimaki wkraczają do Polski

Firma Snails Garden już od 10 lat specjalizuje się w hodowli ślimaków afrykańskich oraz szkoleniami nowych hodowców, chcących otworzyć swoje własne fermy. Dla właściciela firmy Grzegorza Skalmowskiego praca stała się prawdziwą pasją, dzięki której firma odniosła ogromny sukces.

Jak mówi sam Grzegorz Skalmowski - „dla mnie najważniejszy jest ciągły rozwój, a ponieważ z wykształcenia jestem gastronomikiem, postanowiłem rozszerzyć naszą ofertę o ślimaki gotowe do konsumpcji” i tak powstał nowy odłam firmy - Snails Garden Horeca. - Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, która oferuje tego typu produkty, ślimaki są przetworzone, ugotowane, dostępne są również w puszce, które można wykorzystać dla dowolnego przepisu – mówi dalej.
      
       Snails Garden Horeca stanowią nie tylko ślimaki, ale także inne nietypowe produkty, które są jeszcze mało popularne i trudno dostępne w Polsce aż do dziś, należą do nich: kawior biały, kawior czarny, kasztany jadalne, raki, szparagi zimowe czy jesiotr wędzony. - Są to produkty świeże, naturalne, smaczne i najwyższej jakości – zapewnia Mariola Piłat, prezes firmy Snails Garden.
      
       - Wkrótce pojawi się nasza autorska książka z najsmaczniejszymi i sprawdzonymi przepisami kulinarnymi ze ślimaków i kawioru, wzorująca się w głównej mierze na kuchni francuskiej, hiszpańskiej, włoskiej czy nawet polskiej. Cześć z tych przepisów można zobaczyć już na naszej stronie internetowej - dodaje.
       Oferta Snails Garden Horeca skierowana jest nie tylko do hoteli, restauracji czy firm cateringowych, ale także do osób prywatnych, które szukają nowych doznań smakowych, również do Par Młodych, chcących zaskoczyć swoich gości nietypową kuchnią. Firma podeszła do tematu w sposób kompleksowy, zapewniając swoim klientom możliwość zakupu lub wypożyczenia sprzętu gastronomicznego.

      
        
Pierwszy polski krem ze śluzem ślimaka
       W minionym roku firma Snails Garden weszła również na rynek kosmetyczny, tworząc receptury pięciu kremów ze śluzem ślimaka pozyskiwanym z własnej hodowli. Śluz ślimaka posiada naturalne proteiny, takie jak alantoina, kwas glikolowy, mukopolisacharydy, kolagen, elastyna, antybiotyki, witaminy A, C i E, które przywracają skórze prawidłowe funkcjonowanie.
       - W tym roku wystawiliśmy nasze kremy na targach w Poznaniu, odzew po nich jest bardzo duży, codziennie dostajemy telefony od zadowolonych klientów, którym krem rzeczywiście pomógł w różnych dolegliwościach skórnych, jest to więc nasza prawdziwa wisienka na torcie – mówi właściciel firmy.
       - Jeszcze w tym roku chcemy wprowadzić nowe marki naszych kosmetyków ze śluzem ślimaka m.in. peelingi, ampułki, maseczki, dzięki którym salony kosmetyczne będą mogły wzbogacić swoją ofertę o zabiegi z kosmetykami z naszym polskim śluzem, który jest w 100 procentach naturalny, czysty i bez żadnych dodatków – podkreśla.
      
       Dzień Ślimaka Hodowlanego

       Już dziś pragniemy zaprosić Państwa na Dni Ślimaka, które odbędą się na naszej fermie w Krasinie dnia 22 czerwca 2013 r. Jest to dla nas ogromne wydarzenie, podczas którego zaprezentujemy Państwu wszystkie produkty naszej firmy, odbędzie się ich degustacja, pokażemy naszą hodowle, nasze różne pasje, zapewnimy wiele atrakcji dla całej rodziny oraz mnóstwo pysznego jedzenia nie tylko ze ślimaków, towarzyszyć będzie przy tym świetna muzyka do białego rana.
      
       Zapraszamy na nasze strony:
       www.snailsgarden.com
       www.snailsgardenhoreca.com
       www.snailsgardencosmetics.com
      
      
------------ Reklama ----------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie