UWAGA!

Ślisko i zimno

Elbląg, Ślisko i zimno
Fot. Anna Dembińska.

Zmieniające się warunki atmosferyczne pogarszają sytuacje na drodze. Policjanci apelują do kierowców o większa ostrożność podczas jazdy. Pamiętajmy, że roztopiony w ciągu dnia śnieg wieczorem może zamarznąć, znacznie pogarszając warunki drogowe.

Prosimy kierowców o zdjęcie nogi z gazu, zwiększanie odstępów od pojazdu poprzedzającego, a także delikatne operowanie pedałem przyspieszenia oraz hamulca. Z uwagi na zapowiadane przez synoptyków mrozy apelujemy do kierowców wybierających się np. za miasto o poruszanie się głównymi trasami. Zjeżdżając na drogi lokalne pamiętajmy o tym, aby mieć zatankowany samochód, sprawny akumulator i najlepiej zimowe opony. W bagażniku naszego auta powinna znaleźć się niewielka łopatka do ewentualnego „odkopania" kół samochodu oraz zapas niezamarzającego płynu do spryskiwaczy. Przed podróżą warto również naładować telefon komórkowy, aby w razie potrzeby wezwania pomocy nie odmówił nam posłuszeństwa.
      
KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ślisko to jest od tej grubej warstwy soli na jezdniach.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Krystus(2010-01-22)
  • tak to prawda za dużo soli i robi się maż b ardzo śliska to glupota samochody wyglądają jakby zlał je wapnem gniją w oczach a wiosną uschną drzewa ulice co widać gołym okiem też sa białe jak od wapna hamujcie trochę z tą solą więcej mechanicznego odśnieżania ewentualnie sam piasek
Reklama