UWAGA!

Słowa Jana Pawła II są inspiracją dla kolejnych pokoleń

Elbląg, „Po co nam państwo?" to hasło konferencji międzyuczelnianej, która odbyła się wczoraj w PWSZ
„Po co nam państwo?" to hasło konferencji międzyuczelnianej, która odbyła się wczoraj w PWSZ (fot. AD)

Zagadnienia wybierane z wielkiego bogactwa papieża, zapisane i wypowiedziane w czasie jego 28-letniego pontyfikatu potrzebują ponownego rozważenia oraz zaktualizowania. Wymagają również przełożenia na koncepcje współcześnie tłumaczonych różnych idei, przemian społeczno-kulturowych, czy przeobrażeń społeczno-ekonomicznych. To jedna z najbardziej znaczących kwestii dotyczących przemian państwa - powiedział ks. dr hab. Jacek Neumann podczas wczorajszej (25 marca) międzyuczelnianej konferencji naukowej w PWSZ w Elblągu.

To już piąta edycja konferencji organizowanej przez cztery elbląskie uczelnie: Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej, Szkołę Wyższą im. Bogdana Jańskiego, EUH-E i PWSZ. Co roku jednoczą siły, by zaprezentować cykl wykładów pod wspólnym hasłem „Inspiracje Jana Pawła II dla współczesności”. Tegoroczna konferencja poświęcona była zagadnieniu: „Po co nam państwo?”.
       - Pomysł zorganizowana konferencji naukowej poświęconej ważnym problemom współczesnego świata, rozważanym w świetle nauk naszego papieża Jana Pawła II zrodził się w 2005 roku, tuż po śmierci papieża – tymi słowami prof. dr hab. Halina Piekarek-Jankowska, rektor PWSZ otworzyła konferencję.
       Przedstawiciel Szkoły Wyższej im. B. Jańskiego w Elblągu, ks. dr hab. Jacek Neumann wskazywał potrzebę przeniesienia nauk papieża na formę edukacji elbląskich szkół wyższych, by młodzież stała bardziej odpowiedzialna za społeczność i odbudowę życia społecznego na tym fundamencie.
       Natomiast podczas swojego wystąpienia biskup elbląski Jan Styrna podkreślał, że konferencja jest znakiem do tworzenia naukowego środowiska akademickiego w naszym mieście, bo „nie samym chlebem człowiek żyje”.
      

 


      
      

Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pogadali, pokazali się, odfajkowali i zadowoleni oczywiście z siebie???? A Rerum Novarum i Laboerm Exekterns to pies?
 • poprawiam: laborem exercens
 • a gdzie i komu pokazali nasz elbląski album Jan Paweł II w Elblągu- to jest pamiątka, bo kopca przecież już nie ma, tam jest całe papieskie przemówienie - homilia uwiecznione !
 • Jakie wybitne osiągniecia? Zawsze ten sam tekst. Ja oceniam, że zwiedził cały swiat za pieniądze wiernych. Lekko durnych, zresztą. Ja miałem więcej osiagnięć, tak lekko licząc z pięć razy i co? Mam dzieciaka. Dom za własne. A dla kościoła zrobił więcej złego niż dobrego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  agenciura(2010-03-26)
 • A o odpowiedzialności za inkwizycję i palenie i katowanie kobiet szczególnie i ograbianie z majątków "niewiernych też pogadano?
 • dał radość, mądrość i ukojenie milionom ludzi - to wybitna jednostka z którą nikt nie może się równać!!
 • Pan 222 ma świętą rację. A Pan następny, niestety nie ma. Komu ukojenie? Czlowieku, opanuj sie. Pedofilja istnieje? To jest ukojenie? Nie jestem przeciwny kruchcie, ale bez jaj. Facet był przykładem zacofania. I najwiekszym fachowcem od aborcji oraz gumek zakładanych na wiecie co.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  agenciura(2010-03-26)
 • A najlepsze były cuda ( niewidy)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  agenciura(2010-03-26)
 • Słowa Jana Pawła II nie są i nigdy nie będa inspiracją dla mnie i dla młdoeo pokolenia. NIe uogólniajcie bo to zenujace i chyba nie wierzycie w to do konca? Bo to nie prawda! Nie wierze w to i nie bede wierzył nigdy ten kleryk nie robił na mnie wrazenia!
 • "potrzebę przeniesienia nauk papieża na formę edukacji elbląskich szkół wyższych, by młodzież stała bardziej odpowiedzialna za społeczność i odbudowę życia społecznego na tym fundamencie. " cooooo??? Chyba ktos zwariował! Ja jestem ateista! Jesli ktos by mi na wkładach marudził o jakichs tam wartosciach i jescze mialby to wpływa na moje oceny to bym ich smiechem powalił! w ogole co to za uczelnie! i tak nikt tego nie slucha!
 • zreszta pogadac sobie moga- kazdy i tak wybierze to co dla niego najlepsze.
 • Do "agenciura" zapomniałeś zażyć lekarstw i gadasz głupoty. A lekarz mówił Ci :"pamiętaj, bierz leki systematycznie, od tego zależy skuteczność leczenia". A Ty co ?
Reklama