UWAGA!

Sms-owe wołanie o pomoc

Wczoraj (2 grudnia) wieczorem 21-latka z Elbląga wysłała sms-a swojemu znajomemu, w którym sugerowała, że zamierza popełnić samobójstwo. Policjanci odszukali dziewczynę. Ta zdziwiona tłumaczyła, że widocznie została źle zrozumiana.

Ok. godz. 20 do gdańskich policjantów zadzwonił mężczyzna, który twierdził, że jego znajoma z „gadu-gadu” wysłała do niego sms-a, w którym pisze, że zamierza popełnić samobójstwo. Kobieta mieszka w Elblągu, więc o fakcie został powiadomiony oficer dyżurny naszej komendy.
     - Policjanci szybko ustalili, gdzie mieszka nadawczyni niepokojącego sms-a - mówi Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Okazało się, że jest to 21-letnia dziewczyna pochodząca z Malborka, która aktualnie wynajmuje mieszkanie w Elblągu. Na widok policjantów zdziwiona przyznała, że, co prawda, boryka się z różnymi problemami i wysłała sms-a do znajomego, ale musiał ją źle zrozumieć. Samobójstwa nie zamierza popełnić.
     Podobnych zgłoszeń elbląska policja otrzymuje więcej.
     - W ubiegłym miesiącu na policyjnego maila napisała kobieta, która twierdziła, że już nie radzi sobie z problemami i chyba poszuka drastycznego rozwiązania - mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Policjanci odszukali ją. Tłumaczyła, że została źle zrozumiana i nie zamierzała targnąć się na swoje życie. Ponadto otrzymujemy maile z zawiadomieniami o popełnieniu przestępstwa, o tym, że za ścianą u sąsiadów dochodzi do znęcania się - dodaje Jakub Sawicki. - Wszystkie takie zgłoszenia sprawdzamy, by nie dopuścić do tragedii.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ale macie reflex wasza konkurencja dawno juz o tym pisala
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bartus(2007-12-03)
 • zamknijcie ten pseudo portel konkurencja ma lepsze iszybsze informacje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bartus(2007-12-03)
 • Chce się zabić. .. - dajcie jej sznur w czym problem. .. !!!! Każdy jest kowalem swojego losu !!!
 • Bartuś, to czego tutaj szukasz? Wypad do elblongów.
 • Przede wzystkim nikt nie wie, że pierwsi zwykle zjawiają się panie psycholog z MOPSu. Jestem sąsiadką takeij właśnie osoby, która niedawno chciała się zabić. Panie psycholog bardzo pomogły wtedy, by do tego nie doszło. Bardzo dziękuję za szybką i skuteczną interwencję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Janina(2007-12-04)
 • do wk idąc twoim tokiem myślenia to może jeszcze dajmy dziecku zapałkę. .. Nikt nie targa się na swoje życie ot tak sobie. .. I jesli można komuś pomóc to czemu tego nie zrobić!
 • Gratulacje dla Policji za ludzkie uczucia. Samobójca, który o swoich zamiarach kogokolwiek informuje to znaczy, że woła POMOCY. I dobzre, ze taką pomoc może otrzymać.
Reklama