UWAGA!

Spektakl tylko dla dorosłych

Elbląg, Spektakl tylko dla dorosłych

„Testosteron”, bo o nim mowa, w wykonaniu słupskich artystów zostanie zaprezentowany 27 stycznia w elbląskim Światowidzie. Na scenie pojawi się siedmiu panów, którzy przy wódce (przynajmniej w założeniu) rozprawiać będą o zdradliwej naturze płci pięknej i o własnej przewadze nad jej przedstawicielkami. W tym towarzystwie znalazł się elblążanin Michał Lewandowski. Warto dodać, że „Testosteron” to inteligentna i nietypowa satyra wypełniona humorem zarówno sytuacyjnym, jak i słownym, przeplatanym dosadnymi dialogami.

Mimo, że testosteron to hormon „męskości” spektakl nie jest o triumfie jednej płci nad drugą. Skrupulatnie przygotowana uczta weselna nie dochodzi do skutku ponieważ panna młoda, gwiazda pop-kultury, uciekła sprzed ołtarza, wystawiając do wiatru syna jednego z weselników. Tak też przy zastawionych stołach, siedmiu mężczyzn w sposób dosadny i jednocześnie pełen goryczy dywaguje nad kobiecą naturą. Zakrapiana rozmowa doprowadza do wysunięcia jednego wniosku - wszystkie to dziwki, oczywiście oprócz „naszych matek, żon i sióstr”.
     Przedstawione teorie podparte są dowodami naukowymi, jako, że wśród weselników jest dwóch naukowców, w tym nieszczęsny pan młody. Jednak to nie kobiety są głównym tematem spektaklu. Panowie dyskutując o przebiegłej naturze płci pięknej, ukazują prawdziwe oblicze samczego świata i ich nieco szowinistycznego postrzegania rzeczywistości.
     Precyzyjna akcja przedstawienia zaskakuje rozwojem wypadków i zmianami relacji pomiędzy bohaterami. „Testosteron” w reż. Bogusława Semotiuka to inteligentna i nietypowa satyra wypełniona humorem zarówno sytuacyjnym, jak i słownym, przeplatanym dosadnymi dialogami. Ukazuje obyczaje mężczyzn, z pozoru wulgarnych i prostackich, jednak w głębi duszy wrażliwych, spragnionych miłości i spokoju rodzinnego.
     I na koniec ciekawostka - w spektaklu występuje elblążanin Michał Lewandowski. 29-letni aktor pobierał nauki w Studiu Aktorskim przy Teatrze Żydowskim w Warszawie. Występował w teatrach: 43 Kwietnia w Gdańsku (2003-04) i Nowym w Słupsku (2006-07). Grał w wielu popularnych serialach, a także w pełnometrażowym filmie „Nienasycenie”. Tym razem zaprezentuje się przed publicznością w rodzinnym mieście w sztuce teatralnej.
     Spektakl „Testosteron” zostanie zaprezentowany w elbląskim Światowidzie 27 stycznia 2008 r. o godz. 16 i 19. Cena biletu 30 zł. Organizatorem spektaklu w Elblągu jest Impresariat Artystyczny „Von-Press”, ul. Wspólna 11-13, tel. 055 239-88-48, 604-774-881 lub 606-244-774. Tam można zasięgnąć dodatkowych informacji oraz zarezerwować bilety.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Lewy, żeś sie chłopie rozkręcił, widziałem cię już w serialu "Na Wspólnej". Oby tak dalej! Trzymam kciuki!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Kumpel Lewego(2008-01-04)
Reklama