UWAGA!

Spór w szpitalu

 Elbląg, Spór w szpitalu
fot. arch. portEl

Pracownicy Szpitala Miejskiego w Elblągu – członkowie związków zawodowych, ale i niezrzeszeni - weszli w spór zbiorowy z pracodawcą. Domagają się podwyżek, pracownicy średniego szczebla średnio 100 zł więcej do miesięcznej pensji. Są gotowi do akcji protestacyjnej. Czy do niej dojdzie, okaże się 10 czerwca. Na ten dzień bowiem zaplanowano rozmowy z dyrekcją szpitala.

Chodzi o pieniądze, a raczej o ich brak. Podwyżek nie otrzymuje blisko 300 etatowych pracowników, przede wszystkim pielęgniarek, położnych i techników. Jak informują przedstawiciele Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia, od 5 lat ich zarobki nie zostały podwyższone nawet o wskaźnik inflacji. Placówka jest zadłużona więc grupa pracowników zrezygnowała z premii i „trzynastek”. Teraz jednak domagają się dodatków do miesięcznej pensji.
       - Rozgoryczona jest cała załoga, z różnych grup zawodowych, nie tylko związkowcy – mówią związkowcy z elbląskiego szpitala.
       Jak zakończy się spór zbiorowy? Pracownicy są gotowi do podjęcia akcji protestacyjnej.
       - Jest panika, każdy czuje się nieswojo i ogólnie nie jest ciekawie – mówią pielęgniarki. - Miejsca pracy jednak nie opuścimy. Na razie. To są pacjenci, im nie możemy zrobić krzywdy - podkreślają.
       Zwracają uwagę jednak na dysproporcje finansowe. Wskazują, że pieniądze na podwyżki dla lekarzy są, a dla nich nie ma. A różnica zarobków jest znaczna.
       Na poniedziałek (10 czerwca) zaplanowano rozmowy związków z dyrekcją elbląskiego Szpitala Miejskiego.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • piszecie o miejskim, a zdjęcie to chyba wojewódzki, prawda??
 • Gelert na topie teraz jest z problemem upora sie do wyborów :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hahahahah(2013-06-05)
 • Tak wygląda Polska rzeczywistość pod rządami PO tak wygląda złotówka i polska gospodarka.
 • Idą wybory, posypią się obietnice dla protestujących.
 • Zarząd szpitala do dupy. Wymienić !!!
 • Jak trzeba być upodlonym, żeby za marne 100 zł miesięcznej podwyżki (praktycznie bochenek chleba dziennie przez 30 dni) podejmować akcje protestacyjne. Ten szpital jest bo nie wiadomo co zrobić z jego pracownikami. Sam obiekt jest skrajnie niedoinwestowany, zaniedbany, nie spełnia żadnych wymogów współczesnego szpitala.
 • Też chcę więcej zarabiać, ale jak ogłoszę, że strajkuję, to mnie z roboty wywalą. ..
 • To jest nasz kraj-leczyć się nie chce, kolejki, zgony z powodu opieszałości(nagłaśniane nagminnie w ostatnim czasie). .. A iść do prywaciarza za 1.400/m-c i zastrajkować, to zwolnienie ze skutkiem natychmiastowym, z wpisaniem do akt.
 • Niech ten szpital wcielą w wojewódzki i będzie dofinansowany odpowiednio zaraz, mogliby też wymieniać się kadrą !!!!!
 • Elbląg i służba zdrowia oraz szpitale są niszczone przez olsztyn. Popatrzmy ile nowych szpitali budują w olsztynie. politycy z Elbląga widzicie ten bajzel i co nic się nie stało???
 • Uwaga na oddział dziecięcy na pielęgniarki i lekarkę Panią De. .. strasznie aroganccy do pacjentów a i ordynator straszny cwaniak ale nie zostawię tak tego zamiast po 100 zł podwyżki to po 200 zł zabrać i tak nic nie robią więc czemu my biedni podatnicy mamy płacić na łobuzów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  pacjent(2013-06-05)
 • Zawsze ten szpital był żle opłacany, średni personel zawsze każdą złotówkę przeznaczoną na podwyżki musiał wydzierać siłą bo zawsze priorytetem byli lekarze. Dyrektorzy jeden gorszy od drugiego z przypadku lub z łapanki ten szpital nie ma szczęścia do dobrego menadżera. Dziwne, że organ założycielski nic z tym nie robi bo widocznie łatwiej jest rządzić niekompetentnym Dyrektorem niż kimś z kwalifikacjami, który wie czego chcę. Związkom Zyczę wytrwałości w swoich rządaniach, ale 100 złotych to śmiechu warte o takie pieniądze to nie warto się bić bo będzie to podwyżka znowu na 5lat.
Reklama