UWAGA!

Sporny pomnik

Elbląg, Sporny pomnik

Dlaczego elbląski pomnik Odrodzenia, uznawany przez prawicę za pomnik lewicy, jest remontowany za pieniądze z budżetu miasta - zastanawia się szef Elbląskiej Solidarności Mirosław Kozłowski. W tej sprawie chce złożyć oficjalny protest.

Remont największego pomnika w mieście ma kosztować kilka tysięcy zł. Trzeba naprawić cokół monumentu i go wyczyścić. Pomnik został zniszczony głównie przez... rolkarzy, którzy z upodobaniem tam jeżdżą.
     Monument został odsłonięty w 1975 roku. Podczas świąt narodowych kwiaty i wieńce składają tam władze miasta. Prawicowi politycy zawsze bojkotowali to miejsce, uznając, że to pomnik z czasów socjalizmu. Kwiaty składają pod pomnikiem Ofiar Grudnia 70 roku.
     Kozłowski uważa, że skoro pomnik na stałe kojarzony jest z lewicą, to SLD powinien go wyremontować z własnych składek, a nie z pieniędzy wszystkich podatników.
     - My się na to nie zgadzamy. Skoro tak jest, to niech miasto wyremontuje również nasz pomnik - stwierdził Kozłowski.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ...bo przy remoncie tego pomnika jacys ludzie znajda pare miejsc pracy pajacu wiec zamknij szczekaczke !
 • Zastanów się człowieku, czym Ty sie zajmujesz !!! Czyżby nie było ważniejszych spraw ? Jak nie Hetman, to pomniczki, a co z pracą dla tysięcy bezrobotnych, co z mieszkaniami dla bezdomnych, choćby jakimiś barakami, ktorych za "komuny" nie brakowało. Czyżby lepiej było żyć "pod chmurką" niż w miarę porządnym baraku ? Zastanówcie sie, czy nie należałoby zbudować jakiegoś "baraku socjalnego",z w miarę porządnymi pokojami, chociażby wspólną kuchnią i lazienką, może to jest jakieś rozwiązanie, a nie cała "para w gwizdek". Czyżby tylko na tyle było Pana stać, Panie przewodniczący ????
 • Panie Kozłowski nie ośmieszaj się Pan
 • A w takim baraczku nalezaloby umiescic Kozlowskiego i cala jego spolke. Gdyby tak sie stalo to sama bym im za moje pieniadze co kilka lat remontowala.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  voophroo(2003-08-11)
 • Miasto wyda na to pare tysiecy zl z 300mln budzetu, paru ludzi dostanie prace, a ten jeszcze narzeka... bez komentarza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Francuz(2003-08-11)
 • Czy jeszcze długo ten człowiek będzie się ośmieszał na tych łamach - może wybierzmy go na Mistera Elbląga, może wtedy się doceni i zniknie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Członek "S"(2003-08-11)
 • a moim zdaniem podniesiony temat jest bardzo istotny. Pomniki, taki jak ten w E-gu, w zasadzie jeżeli są czegoś pomnikami, to tylko fałszowania historii. W E-gu są prawdziwe pomniki, dokumentujące ważne rzeczy, a ten to typowo komunistyczno-gierkowska fałszywka. W zasadzie moża by pomyślać nad jego zdemontowaniem i przeznaczeniem tego placu (w centrum miasta!) pod jakieś sensowne inwestycje. O ile oczywiście znalazłby się inwestor, bo o to trudno.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prawicowiec(2003-08-11)
 • Zapewnie kościoła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  marzyciel(2003-08-11)
 • A ja proponuję pomnik im. Unii Europejskiej!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mecenas(2003-08-11)
 • Niestety musimy znosić takich ludzi, ograniczonych umysłowo, którzy już nie wiedzą czego się czepiać dla wzbudzenia zainteresowania swoją osobą. Na zachodzie nie przeszkadza mieszkańcom ul. Lenina, Marksa, Engelsa, tylko naszym oszołomom przeszkadza najmniejsze skojarzenie z byłym, niesłusznym systemem, by niszczyć i robić szum. Pomnik wystawiono w 1975r. lecz zawiera on historyczne daty w dziejach Polski, może te daty kwestionuje pan Kozłowski. Według przysłowia- na głupotę jeszcze nikt lekarstwa nie wynalazł.
 • Panie K.Poradnia Zdrowia Osychicznego jest czynna,skorzystaj Pan,Pańskie niezaspokojone ambicje to choroba
 • Mówiąc szczerze to sporny pomnik został odsłonięty dla upamiętnienia przyjaźni polsko-radzieckiej. Na spornym pomniku (na jego tylnej części) widnieją sprytnie wkomponowane znaki CCCP oraz PZPR – trzeba się tylko dobrze przyjrzeć z większej odległości. Poza tym, co to za pomnik gdzie widnieją oprawcy Polaków i polskości Ci, którzy w 1939 r (po 17 września) wymordowali 1.620.000 Polaków. Czy ten pomnik powinien stać w centrum miasta ? Poza tym ten pomnik, a właściwie ławki za nim to miejsce spotkań winiarzy i ćpunów. Zamiast brązowego straszydła lepiej by było zrobić piękny skwer do weekendowych spotkań elblążan.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  emeryt(2003-08-11)
Reklama