UWAGA!

Sportowe inwestycje w Pasłęku

Oficjalne rozpoczęcie budowy pola golfowego to nie jedyny sportowo-rekreacyjny projekt, jaki jest lub będzie w najbliższych latach realizowany w Pasłęku. Dobiega końca budowa boiska o sztucznej nawierzchni a niebawem w mieście powstanie kolejny kompleks boisk sportowych i kryta pływalnia.

Kończy się już budowa unikalnego w skali powiatu - bo ze sztuczną nawierzchnią - boiska przy ul. Zwycięstwa. Już za miesiąc zostanie ono oddane do użytku. Aktualnie realizowana jest trzecia faza tego projektu - na betonowej wylewce o wymiarach 46 m x 72 m rozpoczyna się wykładanie sztucznej nawierzchni.
     - To będzie idealny plac gry na piłkarskie mecze sparingowe - mówi Maciej Romanowski, wicestarosta elbląski. - Można je będzie rozgrywać niezależnie od kapryśnych, zwłaszcza wiosną, warunków atmosferycznych. Skorzystają na tym piłkarze IV-ligowej Polonii Pasłęk, a jestem przekonany, że do Pasłęka będą też przyjeżdżali na testowe mecze piłkarze III-ligowej Olimpii z Elbląga.
     To nie koniec informacji o sportowych inwestycjach w Pasłęku. Do Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2006-2013 zgłoszono nowe projekty. Przy obchodzącym w tym roku jubileusz 30-lecia Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w latach 2008-2010 zbudowany zostanie nakładem 3 mln zł kompleks boisk sportowych. Będzie także kryta pływalnia, ale ten obiekt planowany jest na lata 2010-1013 za kwotę około 10 mln złotych. O środki finansowe na te projekty władze samorządowe Pasłęka zabiegają w województwie. Będą one pochodziły z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama