UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie „prewencja i edukacja”

 
Elbląg, Spotkanie „prewencja i edukacja”

Dziś (4 kwietnia) w auli komendy Miejskiej Policji w Elblągu odbyło się spotkanie policjantów z pedagogami szkolnymi. Tematem były podejmowane w szkołach działania profilaktyczne oraz kontakt z policjantem w przypadku zaobserwowania u uczniów niepokojących sygnałów. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Uczę się przez całe zycie”.

Policjanci dzielnicowi, prewencji kryminalnej, funkcjonariusze zajmujący się przestępczością nieletnich oraz szkolni pedagodzy – to skład spotkania mającego na celu zacieśnianie współpracy pomiędzy elbląskimi szkołami a Policją. To również wszelkiego typu działania mające na celu budowanie prawidłowych relacji pomiędzy uczniami, nauczycielami, rodzicami a stróżami prawa.
       - Jest to już kolejne spotkanie – mówi podkom. Rafał Popławski, koordynator projektu z ramienia Policji. - W swojej pracy spotykamy się z młodzieżą w różnym wieku i różna jest też specyfika czynów jakich dopuszczają się np. 14- a 17-latkowie. Różne są także metody zapobiegania popełnianiu przestępstw i wykroczeń przez nieletnich. Chodzi o to, że czyny takie mogą być popełnianie w szkole ale i też poza nią. My musimy wypracować metody działania, które połączą to i ułatwią współprace policji ze szkołami.
       Sposoby radzenia sobie z młodzieżowymi problemy z prawem są też wymieniane z partnerami z Bułgarii, którzy współuczestniczą w projekcie „Uczę się przez całe życie”. Kolejne spotkanie odbędzie się w maju 2014 r. W spotkaniu tym będzie uczestniczyć bułgarska delegacja składająca się z policjantów i nauczycieli.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama