UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie służb techniki kryminalistycznej

 
Elbląg, Spotkanie służb techniki kryminalistycznej
fot. nadesłane

Blisko 40 osób uczestniczyło w pierwszym tak dużym spotkaniu służb techniki kryminalistycznej, które odbyło się w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu. Oprócz techników policyjnych w szkoleniu wzięli udział przedstawiciele innych służb: Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej a także Urzędu Celnego.

Wśród zaproszonych gości w szkoleniu uczestniczył podinsp. Piotr Kowalewicz,zastępca naczelnika Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Olsztynie a także dr Jakub Czarny, ekspert Instytutu Genetyki Sądowej. Jako pracownik Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej w Bydgoszczy uczestniczył on w programie identyfikacji ofiar ekshumowanych z grobów masowych w Bośni i Hercegowinie, wykonywanych na zlecenie Międzynarodowej Komisji ds. Osób Zaginionych, pracującej pod auspicjami ONZ.
       Elbląskie spotkanie to przede wszystkim wymiana doświadczeń osób pracujących przy zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych.
       – Na szkoleniu byli też przedstawiciele innych służb – mówi asp. szt. Arkadiusz Kieca – technik kryminalistyki elbląskiej komendy. – Byli to żołnierze Żandarmerii Wojskowej, funkcjonariusze Straży Granicznej, a także Urzędu Celnego. Cieszę się ze to spotkanie udało się zorganizować właśnie w Elblągu w naszej komendzie.
       Wśród zagadnień „branżowych” poruszanych na szkoleniu były te związane z identyfikacją ludzkich szczątków, zabezpieczaniu śladów i tworzeniu dokumentacji po zdarzeniach drogowych a także sposobów zabezpieczania i badania narkotyków.
       Ciekawą prezentacją, która zainteresowała słuchaczy, była również ta dotycząca pobierania materiału porównawczego do badań pisma ręcznego. Ta ostatnia jest często wykorzystywana przez policjantów pracujących przy sprawach dotyczących przerabiania, podrabiania dokumentów.
       Autorami pozostałych prezentacji byli: eksperci Laboratorium KWP w Olsztynie: asp. mgr inż. Wojciech Regin (wypadki), kom. Iwona Sanewska (pismo ręczne), nadkomisarz Sylwia Krukowska (narkotyki).
       – Spotkanie w elbląskiej komendzie odbyło się po raz drugi i na pewno nie ostatni - dodaje Arkadiusz Kieca. – Rok temu byliśmy w nieco mniejszym gronie, tym razem były osoby z całego województwa i sam zakres szkolenia był znacznie większy.
      
Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Mam wrażenie że to foto juz było tu na Portelu. Znowu jakaś ściama :D
  • jak wykrywac przeciwnikow Tuskoszenki I kOmoruskiego
  • bylo podobne zdjecie, ta sama sala ale bylo chyba z 6 osob i na inny temat
  • -a gdzie przedstawiciele strazy miejskiej???. -
  • KIEDY olsztyn da Elbląskiej Policji nowe motory i nieoznakowane samochody z rejestratorem prędkości. Już chyba pora by w Elblągu zjawił sie obiecany sprzęt, olsztyn zapełniony nowymi pojazdami. Tak samo pora na nowe karetki ratunkowe R i S i pojazdy dla strażaków Elbląskich. olsztyn obiecał i g***o.
  • Tego typu szkolenia dla TK są jak najbardziej potrzebne i powinny być częściej organizowane. . .. o zabezpieczaniu śladów, technice kryminalistycznej i technikach kryminalistyki (policyjnych specjalistach w świetle art. 205 §1 kpk) dowiedzieć się można na "Forum Techników Kryminalistyki". Zapraszam
Reklama