UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie z historią

Elbląg, Spotkanie z historią

Wioska rycerska, strzelanie z łuku i kuszy, średniowieczne jadło i muzyka dawna - to tylko niektóre z atrakcji, jakie zapewni Żuławski Park Historyczny podczas pikniku, który odbędzie się 12 sierpnia w Nowym Dworze Gdańskim.

Zaprosiliśmy Bractwo Rycerskie Chorągiew Ziemi Malborskiej, które będzie nas uczyć i bawić do późnych godzin wieczornych. Poznamy życie w obozie rycerskim - tańce, obyczaje, pokaz walk rycerzy, zobaczymy salwy artyleryjskie, możliwe będzie strzelanie z łuku i kuszy, kuglarze uraczą nas pokazem zręcznościowym z ogniem.
       Będą opowieści przy ognisku o żuławskich kościołach gotyckich, o rycerzach w delcie Wisły, o średniowiecznej ceramice. Towarzyszyć nam będzie muzyka dawna i inspirowana średniowieczem. Przygotujemy jadło na modłę średniowieczną.
       Ponadto do obejrzenia wystawa fotograficzna „Gotyk na Żuławach” oraz wypalanie ceramiki w ognisku, pokaz ciesielski, konkursy, zabawy i turnieje.
       Zapraszamy na Piknik Historyczny, który odbędzie się 12 sierpnia od godziny 16 w Żuławskim Parku Historycznym (Nowy Dwór Gdański, ul. Kopernika 17).
      
       W programie:
      
Bractwo Rycerskie Chorągiew Ziemi Malborskiej prezentuje:
       - życie w obozie rycerskim - tańce, obyczaje
       - pokaz walk rycerzy
       - salwy artyleryjskie
       - strzelanie z łuku i kuszy
       - pokazy zręcznościowe z ogniem
       Jadło na modłę średniowieczną - pieczyste z ognia
       „O dawnej delcie Wisły” - opowieści przy ognisku
       - żuławskie kościoły gotyckie
       - rycerze w delcie Wisły
       - średniowieczna ceramika
       Muzyka dawna i inspirowana średniowieczem
       Wystawa fotograficzna „Gotyk na Żuławach”
       Wypalanie ceramiki w ognisku
       Konkursy i turnieje
      
Żuławski Park Historyczny
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama