UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie z mieszkańcami Zawodzia

 
Elbląg, Spotkanie z mieszkańcami Zawodzia
fot. nadesłana

W środę (19 marca) prezydent Elbląga Jerzy Wilk spotkał się z mieszkańcami dzielnicy Zawodzie. To jedna z najbardziej zaniedbanych części miasta, a problemy, które zgłaszali mieszkańcy, tylko to potwierdziły.

Największą bolączką osób mieszkających na Zawodziu jest jednak nadmierny ruch samochodów – zwłaszcza tirów, które ulicami Grochowską i Radomską dojeżdżają m.in. do portu i znajdujących się nad rzeką firm. Mieszkańcy postulowali, aby ograniczyć ruch pojazdów ciężarowych na części tych ulic. Wskazywali również na bardzo niebezpieczne skrzyżowanie przy ulicy Orlej. Natężenie ruchu jest tu ogromne, a tamtędy dzieci chodzą do szkoły.
       - Zlecę swoim służbom, aby przeanalizowały czy jest możliwość ograniczenia ruchu tirów od ulicy Grochowskiej do siedziby straży granicznej – zapewnił Jerzy Wilk. – A jeśli chodzi o skrzyżowanie przy ul. Orlej, to być może tu problem rozwiązałaby wzbudzana sygnalizacja świetlna (zielony światło dla pieszych zapala się po wciśnięciu przycisku).
       Mieszkańcy wskazywali również na problem ze śmieciami, które zalegają na niektórych częściach dzielnicy, m.in. przy ul. Grochowskiej, czy Nowodworskiej. Od kwietnia rusza akcja "Posesja", dzięki której problem śmieci zostanie rozwiązany.
       - Cały czas obowiązują plany, zgonie z którymi fosa na Zawodziu miała być pogłębiona, a na jej brzegu zrobiony deptak. Tyle tylko, że nie były one realizowane - przypominał Jerzy Wilk. - Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda się tam stworzyć miejsce przyjazne do spacerów.
       Znaczna część kamienic na Zawodziu nie jest podłączona do miejskiej sieci ciepłowniczej, to kolejna bolączka mieszkańców. Wiele osób podczas spotkania deklarowało, że z przyjemnością zamieniliby piece na ciepłe kaloryfery.
       - Myślę, że ten problem jest do rozwiązania – stwierdził prezydent. – Tym bardziej, że Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przyłączyło już część budynków na Zawodziu. Tu jednak sprawa leży po stronie zarządców wspólnot, do których Państwo należycie. To oni, w imieniu mieszkańców, powinni zająć się tą sprawą. Miasto może pomóc w jej sfinalizowaniu – wyjaśniał Jerzy Wilk.
       W trakcie spotkania prezydent przedstawił również koncepcje zabudowy Wyspy Spichrzów.
       - Nabrzeże Wyspy Spichrzów powinno być zabudowane, ale nie kamienicami. W nawiązaniu do dawnego wyglądu  tego miejsca, chcielibyśmy, żeby powstała tam "spichlerzowa" galeria handlowa, może też hotel i marina. Nie zgodzimy się, żeby było to jakieś byle co. Przyjeżdżali już do Elbląga inwestorzy, którzy chcieli nad rzeką stawiać blaszak... Wyspa Spichrzów ma tętnić życiem.
      
Rafał Maliszewski, Biuro Prezydenta Miasta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Na razie przez prawie rok prezydent Wilk tylko mówi, obiecuje, deklaruje, ale nic nie robi, nie potrafi nawet załatać dziur na przelotowych ulicach Elbląga, także Zakanalja. Wg mnie blokuje on miejsce na stanowisku prezydenta Elbląga, ktore czym predzej powinien zając gospodarz miasta, a nie dzialacz partyjny.
 • Zabawa trwa i tak jeszcze 8 miesięcy. Tylko kto się bawi panie Wilk?
 • Żeby coś robić dobrze, trzeba poznać bolączki miasta nie z fotela, tylko z punktu widzenia mieszkańców. " Nic nie robi" ? Na pewno nie ma czasu na pisanie tendencyjnych komentarzy.
 • A czy szanowna władza wyjaśniła obywatelom naszego miasta dlaczego uchwalona przez nich jedna z uchwał jest sprzeczna z Ustawą zasadniczą. Dlaczego rada miasta przekroczyła swoje uprawnienia, w skutek czego duże grono obywateli naszego miasta pozbawionych zostało zwrotu pieniędzy i to bardzo dużych. Dlaczego wiedząc o tym radni naszego miasta nic nie robą? Niech odpowiedzą dlaczego. Zapewne czekają do wyborów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Zosia1024(2014-03-20)
 • Zawodzie to ciekawa dzielnica, podczas" ofermy administracyjnej" Buzka, uczony ów, stwierdzil ze Elblag lezy nad rzeką Nogat, ktora to mial byc granica pomiedzy pomorskim i warm-maz, cale szczescie, ze w pore sie zorientowano, bo Zawodzie znalazło by sie przy Gdansku:) Fredek
Reklama