UWAGA!

Sprawdź, co nas czeka w 2015 roku

 Elbląg, Elbląg z lotu ptaka będzie można oglądać od wiosny z wieży katedry
Elbląg z lotu ptaka będzie można oglądać od wiosny z wieży katedry (fot. Witold Sadowski)

Co zmieni się w Elblągu w nowym roku? Nie chcemy się bawić w proroków, więc skupiamy się na tych wydarzeniach, które powinny nastąpić niemal ze stuprocentowym prawdopodobieństwem. Zresztą oceńcie Państwo sami.

Wiosna w Ogrodach
       Na pewno wiosną zostanie otwarte rozbudowane Centrum Handlowe Ogrody. Galeria powiększy się trzykrotnie, co z pewnością powinno ucieszyć wszystkich zakupoholików. Z nieoficjalnych informacji wynika, że otwarcie zaplanowano na połowę marca, by mieszkańcy mieli okazję pobuszować w butikach jeszcze przed świętami wielkanocnymi. Sądząc po ekspresowym tempie prowadzonych prac, jest to możliwe.
      
       Wszyscy na wieżę!
       Także wiosną, zapewne jeszcze przed majówką, będzie otwarta dla zwiedzających wieża katedry św. Mikołaja. Została wyremontowana dzięki funduszom unijnym, więc wstęp powinien być bezpłatny. Miasto zyskało jedną z największych atrakcji turystycznych, przy dobrej pogodzie z wieży widać podobno zamek w Malborku! To powinien być hit nadchodzącego sezonu.
      
       Ponownie wpuszczeni w kanał
      
Hitem będzie także ponowne otwarcie Kanału Elbląskiego. Rewitalizacja unikatowego zabytku hydrotechniki trwała kilka lat, zakończyła się z opóźnieniem. Ale wreszcie jest! Dzięki tej inwestycji do Elbląga powinno zawitać więcej wycieczkowych statków, a także żeglarzy, którzy nie chcą się pchać na zatłoczone Mazury i wybiorą bardziej kameralne, ale tak samo piękne wody regionu elbląskiego. Mamy nadzieję, że zwodzone mosty na bulwarze będą miały już dla kogo się otwierać.
      
       Ruszą prace na siódemce
      
Wiosną mają także ruszyć prace przy budowie drogi ekspresowej do Gdańska. Na zakończenie inwestycji na S7 oczywiście trochę poczekamy, ponad dwa lata, ale już teraz warto się rozmarzyć, jak to będzie pięknie pokonać trasę do Trójmiasta w niewiele ponad pół godziny... Zanim marzenia się spełnią, kierowców czeka z pewnością wiele miesięcy narzekań na objazdy, korki i utrudnienia. Warto jednak pocierpieć.
      
       Wreszcie drugi basen
      
Do końca czerwca ma być oddane do użytku Centrum Rekreacji Wodnej przy ul. Moniuszki. Inwestycja ma prawie dwa miesiące opóźnienia, więc raczej należy zakładać, że pierwsi elblążanie popluskają się w nowych basenach po wakacjach. Na przesunięcie terminu realizacji inwestycji musi się zgodzić Zarząd Województwa, o co zapewne będzie zabiegał prezydent Witold Wróblewski, do niedawna jedna z osób, która zasiadała we władzach regionu. Bez względu na to, czy to będzie czerwiec czy wrzesień, mamy dobrą wiadomość – w CRW popływamy jeszcze w tym roku!
      
       To się zmieni dzięki budżetowi obywatelskiemu
      
W tym roku przybędzie też kilka nowych inwestycji realizowanych z budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy zdecydowali w głosowaniu, że 2,5 miliona złotych będzie przeznaczonych na: budowę chodnika wraz ze ścieżką rowerową i zagospodarowanie zieleni wzdłuż Alei Odrodzenia, budowę boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 15 (ul. Modlińska), budowę parkingu przy ul. Kościuszki, zagospodarowanie placu przy ul. Mącznej, budowę kompleksu sportowego przy Gimnazjum nr 7 (ul. Lotnicza) wraz z miejscami postojowymi, remont boiska przy Zespole Szkół Mechanicznych i stworzenie wybiegu dla zwierząt w Parku Dolinka.
      
       Co jeszcze się zmieni? O tym będziemy informować na bieżąco przez cały 2015 rok. Zapraszamy do lektury portEl.pl!
RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A tunel-wiadukt na Zatorze? Obiecanki macanki a głupiemu stoi.
 • Na Zatorze mavie drogę od strony Dębowej. To juź cała inwestycja na 10 najbliźszych lat. Zawsze moźecie mieć nadzieję przed wyborami tak samo jak ..... przekopiemy mierzeję.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6
  1
  głosujcie dalej bezmyślnie El(2015-01-01)
 • Może portal poinformuje nas jakimi drogami będzie ten objazd lub objazdy budowanej na wiosnę S7
 • Głosujcie z głową a póžniej narzekajcie. Ci co nie poszli na wybowy z Zatorza to mają wszystko gdzieś ale narzekać .............. to uwielbiają. Macie nowr połączenie z Dębową to się powinniście cieszyć. Tunel takźe macie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  głosujcie dalej bezmyślnie El(2015-01-01)
 • Portal na pewno poinformuje was jak przyjdzie na to czas.
 • Amfiteatr w Elblągu nadal-RUINA. Światowid nadal BEZ ROZBUDOWY. KPINY.
 • Co mnie czeka w 2015? Zapomnę o przekopie mierzei i wiadukcie na Zatorze :)
 • Co nas czeka 2 2015 roku? Podwyżki wszystkego. Już Wróbel podziękował wyborcom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  5
  CzasNaReferendum?(2015-01-01)
 • Objazd s7 na odcinku elblag nowy dwor gdanski bedzie przez Bielnik, Marzecino
 • Nie będzie objazdu ponieważ nowa S7 będzie szła zupełnie inną nitką. Dopiero kiedy będzie budowa zjazdu z nowej S7 na starą w Adamowie pojawią się trudności. Ale to gdzieś za cztery lata. Skoro w przetargu ujęte są dwa lata na inwestycję to zajmie im to 3 - 4 lata. To Polska przecież jest.
 • Z tą budowa S7 na wiosnę to bym był ostrożny, nie wybrano jeszcze wykonawcy, potem mogą być odwołania jak to w Polsce itp. ;) Będziemy szczęśliwi jak w ogóle ta inwestycja ruszy w 2015 roku;) Co do objazdów to na szczęście nie będzie ich prawie wcale, bo S7 pójdzie prawie w całości nowym "szlakiem przez pola"!;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  znafca(2015-01-01)
 • głosujcie dalej bezmyślnie El Na około nikt nie będzie jeździł przez koszary ! A tunel jest dla pieszych !
Reklama