UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stan alarmowy w Elblągu odwołany (aktualizacja)

W akcji przeciwpowodziowej w Elblągu uczestniczyło około 150 osób. Zużyto trzy tysiące worków i 35 ton piasku do wzmocnienia terenów najbardziej zagrożonych podtopieniami. Trudna sytuacja panowała w Nowakowie, od kilku godzin na szczęście woda powoli opada. W piątek rano stan alarmowy w Elblągu został odwołany. Zobacz więcej zdjęć i kolejny materiał filmowy Truso.tv.

Na bulwarze Zygmunta Augusta służby przeciwpowodziowe rozłożyły rękawy wodne, zapory z worków z piasku powstały w newralgicznych miejscach na ul. Stawidłowej, Radomskiej i Grochowskiej. Niektóre z budynków i firm znajdujących się przy rzece zostały podtopione.
       - W sumie w akcji przeciwpowodziowej uczestniczy 150 osób: strażacy, strażacy-ochotnicy, pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej, EPWiK, EPEC, Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Wydaliśmy 3 tysiące worków i 35 ton piasku do tworzenia zapór. W akcję zabezpieczania zagrożonych terenów przed zalaniem włączyli się mieszkańcy oraz pracownicy firm i instytucji działających przy rzece. Dzisiaj odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem prezydenta, ustalono kolejne plany działań, włącznie z gotowością do ewakuacji zagrożonych terenów. Prognozy są niekorzystne, po południu wiatr ma znów się wzmóc.

  Elbląg, Część nadbrzeża na bulwarze Zygmunta Augusta znalazła się pod wodą
Część nadbrzeża na bulwarze Zygmunta Augusta znalazła się pod wodą (fot. Michał Skroboszewski)


       Do Elbląga zostały wysłane dodatkowe jednostki straży pożarnej. Strażacy, około 60 osób, na czas akcji zostali zakwaterowani w Szkole Podstawowej nr 12, tam też korzystają z posiłków.
       Trudna sytuacja panuje także na Wyspie Nowakowskiej. Most pontonowy jest nieczynny, kilka budynków zostało podtopionych. - Woda powoli zaczęła opadać, monitorujemy cały czas jej stan, pracownicy socjalni są w tej chwili na miejscu, szacują straty, kontaktują się z mieszkańcami – powiedziała nam Marta Wojasz z Urzędu Gminy w Elblągu, odpowiedzialna za zarządzanie kryzysowe.
       W najbardziej newralgicznych miejscach rozłożono rękawy przeciwpowodziowe, utworzono też zapory z worków z piaskiem. - Na razie nie ma potrzeby ewakuacji mieszkańców – dodaje Marta Wojasz.
      
       Aktualizacja, godz. 15: Poziom wody w Elblągu wynosi 632 cm, w Nowakowie - 633 cm, w Nowotkach - 624 cm. Woda na szczęście powoli opada.
      
       Aktualizacja, godz. 19: W Elblągu poziom wody spadł do 627 cm, tendencja nadal jest spadkowa. Bez zmian jest w Nowakowie (633 cm) i Nowotkach. Nadal we wszystkich miejscowościach obowiązuje stan alarmowy.
       e
       Aktualizacja, godz. 21. Woda nadal opada. W Elblągu wynosi już tylko 612 cm, poprawiają się warunki w Nowotkach (605 cm), bez zmian za to jest sytuacja w Nowakowie (633 cm). 
      
       Aktualizacja, godz. 24. Zagrożenie powoli mija. O północy stan wody w Elblągu spadł do 610 cm, tyle wynosi granica stanu alarmowego.
      
       Aktualizacja, piątek godz. 9. Woda w Elblągu opadła poniżej poziomu alarmowego, stan obecny to 600 cm. W Nowakowie sytuacja się nie zmienia, nadal poziom wody wynosi 633 cm, kilka centymetrów powyżej poziomu alarmowego. 
      
       Aktualizacja, godz. 13.  W Elblągu poziom wody wynosi już tylko 589 cm, a więc nawet poniżej stanu ostrzegawczego. Podobnie jest w Nowotkach na Nogacie (575 cm). Stan alarmowy utrzymuje się jedynie w Nowakowie (633 cm). 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama