UWAGA!

Stanie na stacji lokomotywa

 Elbląg, W 2013 r. elblążanie mogli podziwiać dwa parowozy, w tym i ten, który pochodził z zakładów Schichaua
W 2013 r. elblążanie mogli podziwiać dwa parowozy, w tym i ten, który pochodził z zakładów Schichaua (fot. AD, arch. PortEl.pl)

Wyprodukowano go zaraz po wojnie, w latach 40. XX wieku, ma cztery osie napędowe i może osiągnąć prędkość nawet 110 km/h. Parowóz Pt 47-65, który pochodzi z wolsztyńskiej parowozowni, wjedzie na stację Elbląg. Będzie można go na niej zobaczyć już w sobotę, 22 lipca, a skorzystać z przejazdu dwa dni później, 24 lipca. 

Warto nadmienić, że pociągi, według informacji organizatorów, będą zestawione z wagonów pasażerskich 1 i 2 klasy z lat 70-tych XX wieku, a w składzie pociągu dostępny będzie również wagon barowy. 
       Pierwszy do Elbląga zajedzie skład "Zbyszko" w sobotę, 22 lipca, o godz. 11:48. Ze stacji odjedzie 15 minut później w kierunku Olsztyna. Kolejny pociąg - "Jurand" - w poniedziałek 24 lipca będzie kursował na trasie Elbląg - Malbork - Elbląg.
       Z Elbląga, w kierunku Malborka, odjedzie o godz. 10.25, dojedzie tam na godz. 10.56. Z Malborka, w kierunku Elbląga, odjedzie o godz. 11.52. Z powrotem w Elblągu będzie o godz. 12.33. 
       - Bilety do sprzedaży dostępne są na pociąg "Jurand" w dniu 24 lipca, u kierownika pociągu. Bilety na przejazd pociągiem "Zbyszko" 22 lipca są sprzedane w 100 proc. - informują organizatorzy. 
       Szczegółowe informacje znajdują się na stronie organizatorów. 
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama