UWAGA!

Stanie Pomnik Inwalidów Wojennych

Na wniosek elbląskiego oddziału Związku Inwalidów Wojennych władze miasta zdecydowały o wsparciu inicjatywy budowy pomnika poświęconego pamięci inwalidów wojennych. Kamienny obelisk, po akceptacji projektu uchwały przez Radę Miejską, stanie w Parku Planty.

W przyszłym roku Związek Inwalidów Wojennych będzie obchodził 90. rocznicę swego powstania. Elbląski Oddział ZIW wystąpił z inicjatywą upamiętnienia tej rocznicy, a jej głównym akcentem w Elblągu będzie odsłonięcie pomnika. Rada Miejska na najbliższej sesji (w czwartek) rozważy projekt uchwały w sprawie wzniesienia pomnika w formie obelisku z umieszczoną na nim tablicą o treści „Bóg Honor Ojczyzna”, datami „1919-2009” i napisem „W hołdzie inwalidom wojennym”.
     W Wydziale Edukacji zapowiedziano, że w rocznicowe obchody włączą się elbląskie szkoły. Zasygnalizowano to w programie „Wzmacnianie wychowawczej funkcji szkoły”, w którym ujęto zadanie zwiększenia działań edukacyjnych upamiętniających 90. rocznicę powstania Związku Inwalidów Wojennych.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Zaczyna się robić to co wyśmiewaliśmy za tzw. "komuny" - im dalej od wojny tym więcej kombatantów, im dalej od jakiś wydarzeń tym wiecej i meczenników i poszkodowanych i walczących itd. itd.
 • " z datami 1919 - 2009 "". .. ? Jak nic czeka nas III wojna światowa, która powiększy szeregi inwalidów. A pomnika założyciela Elbląga jak nie ma tak nie ma!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdegustowany(2008-09-09)
 • proponuję napis 1919-20119,na stulecie nie trzeba będzie kolejnego pomnika stawiac,
 • A moze zwiazek powinien sie zajac invalidami a nie stawianiem sobie obeliskow. Przy okazji ja i reszta podatkodawcow chcialibysmy sie dowiedziec ilu tych inwalidow jest i czego im potrzeba. Watpie, ze sa spragnieni obelisku.
 • IPN nami rzadzi.
Reklama