UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Statek nie wypłynął

Od soboty miały być uruchomione rejsy z Elbląga do Swietłego w obwodzie kaliningradzkim. Niestety, wszystkie rejsy organizowane przez Żeglugę Gdańską zostały zawieszone.

Nie pływają statki również z Fromborka do Swietłego oraz z Gdyni i Gdańska do Bałtijska. Służby graniczne obwodu kaliningradzkiego zawiesiły rejsy okrężne i zażądały wiz wjazdowych od pasażerów. Wcześniejsze ustalenia pozwalały na ruch bezwizowy, ponieważ pasażerowie w czasie rejsu i 20-minutowego pobytu w porcie na czas odprawy, nie schodzą na ląd. Dyrekcja Żeglugi Gdańskiej uznała, że takie postępowanie strony rosyjskiej stwarza zagrożenie bezrobociem dla ponad stu pracowników, a ponadto firma ponosi straty, choć z współpracuje z władzami w Kaliningradzie od jedenastu lat.
     - Każde zawinięcie statku do portów W Bałtijsku czy Swietłego przynosi konkretne wpływy Rosyjskiej Administracji Morskiej - napisano w oświadczeniu.
     Żegluga stwierdziła ponadto, że takie działania są sprzeczne z ratyfikowaną przez Polskę i Rosję konwencją o ułatwianiu międzynarodowego obrotu morskiego z 1965 roku.
     Firma żeglugowa zwróciła się o pomoc do Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • nie rozumiem w czym problem?? przeciez wizę można bez problemu otrzymać bezpłatnie w konsulacie w gdańsku lub za opłatą (50 zł) w jednym z elblaskich biur podróży. ( poza tym Ż.G. moglaby przeciez "załatwić" wizy swoim klientom za mniejszą kwotę)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mARIO 23(2003-10-05)
 • A ja rozumiem poprostu pogranicznicy też ludzi wymagają gratyfikacji od żeglugi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  spragniony(2003-10-06)
 • a kotek też miał,miał,miał........a co będą robić administratorzy tego przedsięwzięcia???-to sfera budżetowa
Reklama