UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

,,Stokrotka’’ odwiedziła braniewską komendę

 
Elbląg, Funkcjonariusze uczyli także w jaki sposób należy przyjąć pozycję tzw. zółwia,
Funkcjonariusze uczyli także w jaki sposób należy przyjąć pozycję tzw. zółwia, fot. nadesłana

Policjanci z Braniewa spotkali się wczoraj (26 marca) z maluchami z przedszkola ,,Stokrotka’’. Czy psy muszą gryźć? Co je pies? Dlaczego psy nie lubią kotów? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi szukali najmłodsi.

Przewodnicy psów wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami pokazywali dzieciom , jak postępować w przypadku kontaktu z psem. A wszystko dla bezpieczeństwa najmłodszych.
       To właśnie najmłodsze dzieci najbardziej narażone są ataki ze strony psów. Dlaczego? Ponieważ są małe, bardziej ufne i nie potrafią rozróżniać pierwszych sygnałów dawanych przez zwierzę przed atakiem. Takich sygnałów, a także jak na nie reagować, uczyli dzieci z przedszkola ,,Stokrotka’’ przewodnicy psów wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami.
       Widok policyjnego czworonoga wzbudza zarówno respekt jak i niepohamowaną ciekawość. Dzieci zadawały mnóstwo pytań i ze szczególną uwagą wpatrywały się w pokaz tresury zwierząt, który pozwolił zaobserwować maluchom, jak zmienne może być zachowanie psa, który w jednej chwili patrzy na nas spokojnie, by później szczerząc kły wyrywać się do ataku. Funkcjonariusze uczyli także w jaki sposób należy przyjąć pozycję tzw. zółwia. Każdy z maluchów mógł to przećwiczyć pod czujnym okiem policyjnego przewodnika.
       Pod koniec wizyty 36-osobowa grupa najmłodszych zwiedziła budynek braniewskiej jednostki, gdzie po wykładzie na temat bezpieczeństwa każdy z maluchów otrzymał pamiątkową maskotkę.
      
st. post. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama