UWAGA!

Strażackie ćwiczenia "Leśny trud 2021"

 Elbląg, Strażackie ćwiczenia "Leśny trud 2021"
Fot. PSP Braniewo

W sobotę, 19 czerwca 2021 roku od godzin porannych strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz wybranych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych uczestniczyli w ćwiczeniach taktyczno–bojowych „LEŚNY TRUD 2021”.

Z uwagi na charakter ćwiczeń do działań zaangażowano znaczne zasoby ludzkie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie jednostek OSP z terenu miasta i gminy Frombork, miasta i gminy Braniewo oraz miasta Pieniężna. Dzięki przychylności Nadleśnictwa Zaporowo w pobliżu miejscowości Garbina /Leśnictwo Wilanowo/ przeprowadzono ćwiczenia dotyczące pożaru powierzchni leśnej. Żar lejący się z nieba oraz trudny teren wymagał od strażaków pełnego zaangażowania i współpracy pomiędzy PSP i OSP.

Działania strażaków prowadzone były na trzech odcinkach bojowych i dotyczyły zarówno gaszenia palącej się powierzchni leśnej jak

  Elbląg, Strażackie ćwiczenia "Leśny trud 2021"
Fot. PSP Braniewo

również zbudowania zaopatrzenia wodnego z pobliskiej rzeki Bauda. Woda dostarczana była wężami pożarniczymi na odległość ponad kilometra oraz dodatkowo dowożona z wykorzystaniem ciężkich pojazdów pożarniczych. Strażacy w działaniach wspierani byli przez pracowników Nadleśnictwa Zaporowo, Straż Leśną, funkcjonariuszy Policji, którzy zabezpieczali odcinek drogi wojewódzkiej nr 504 oraz funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Braniewie. Współdziałanie i wzajemne wspieranie się mundurowych pozwoliło na bezpieczne przeprowadzenie tak dużych ćwiczeń taktyczno – bojowych.

Zmagania strażaków obserwowali: Starosta Braniewa Karol Motyka, Nadleśniczy Nadleśnictwa Zaporowo Stanisław Warpechowski oraz przedstawiciele 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie i 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. Kilkugodzinne zmagania strażaków pozwoliły sprawdzić gotowość jednostek ochrony przeciwpożarowej do działań gaśniczych na znacznym obszarze leśnym. W ćwiczeniach uczestniczyły 24 jednostki sprzętowe straży pożarnej oraz blisko 80 strażaków. Bilans w ujęciu służb współdziałających to blisko 30 jednostek sprzętowych oraz około 100 osób zaangażowanych w ćwiczeniach „LEŚNY TRUD 2021”.

bryg. Ireneusz Ścibiorek, PSP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dobrze, ale jeśli "janusze i dzesiki"z papierochem w lesie spacerują w te upały, bo "mogom".
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    edytowany(2021-06-21)
  • Jak się pomyśli, że będą się narażać, by nasza "kochana"władzuchna mogła eksportować drewno, bo nic innego nie umie wyprodukować, to robi się smutno.
Reklama