UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Strażacy z ZSH

Elbląg, Strażacy z ZSH
(fot. WS)

Dziś (26 maja) w Zespole Szkół Handlowych w Elblągu przy ul. Saperów 14c odbyła się uroczystość ślubowania grupy młodzieży na strażaków-ochotników. Młodzieżowa drużyna pożarnicza w mieście i do tego w szkole jest zjawiskiem niespotykanym w naszym kraju. Prawdopodobnie jest to pierwsza taka drużyna w Polsce, o czym mówili zaproszeni na uroczystość goście. Zobacz fotoreportaż.

Do ślubowania przystąpiło 14 uczniów szkoły, jej dyrektor Mirosław Zalewski oraz opiekunka grupy – Anna Nowocień. Podpisano również porozumienie dotyczące współpracy OSP Milejewo ze szkolną Młodzieżową Drużyną Pożarniczą przy ZSH.
       Na uroczystości zaproszono wielu gości z miasta i powiatu Elbląg. Byli strażacy zarówno z Elbląga, jak i z Milejewa. Przed szkołą stały pojazdy strażackie. W auli wystawiono eksponaty związane ze służbą strażacką, była wystawa zdjęć sprzętu i z różnych akcji. Pokazano umundurowanie i wyposażenie strażaków.
       Po ślubowaniu część gości zabrała głos. Podkreślano w krótkich przemówieniach znaczenie pracy strażaka, jej trud i to, jak niebezpieczny jest to zawód – a właściwie powołanie. Dyrektor szkoły Mirosław Zalewski oraz wójt gminy Milejewo Ryszard Janusz zostali odznaczeni medalami za zasługi dla pożarnictwa.
       Należy podkreślić, że inicjatywa powstania młodzieżowej drużyny pożarniczej w mieście i do tego w szkole jest niespotykana w naszym kraju. Prawdopodobnie jest to pierwsza taka drużyna w Polsce, o czym mówili zaproszeni goście.
       Na koniec młodzież wręczyła zaproszonym gościom okolicznościowe koszulki oraz odbyło się krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Handlowych.
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama