UWAGA!

Strażacy z ZSH

Elbląg, Strażacy z ZSH
(fot. WS)

Dziś (26 maja) w Zespole Szkół Handlowych w Elblągu przy ul. Saperów 14c odbyła się uroczystość ślubowania grupy młodzieży na strażaków-ochotników. Młodzieżowa drużyna pożarnicza w mieście i do tego w szkole jest zjawiskiem niespotykanym w naszym kraju. Prawdopodobnie jest to pierwsza taka drużyna w Polsce, o czym mówili zaproszeni na uroczystość goście. Zobacz fotoreportaż.

Do ślubowania przystąpiło 14 uczniów szkoły, jej dyrektor Mirosław Zalewski oraz opiekunka grupy – Anna Nowocień. Podpisano również porozumienie dotyczące współpracy OSP Milejewo ze szkolną Młodzieżową Drużyną Pożarniczą przy ZSH.
       Na uroczystości zaproszono wielu gości z miasta i powiatu Elbląg. Byli strażacy zarówno z Elbląga, jak i z Milejewa. Przed szkołą stały pojazdy strażackie. W auli wystawiono eksponaty związane ze służbą strażacką, była wystawa zdjęć sprzętu i z różnych akcji. Pokazano umundurowanie i wyposażenie strażaków.
       Po ślubowaniu część gości zabrała głos. Podkreślano w krótkich przemówieniach znaczenie pracy strażaka, jej trud i to, jak niebezpieczny jest to zawód – a właściwie powołanie. Dyrektor szkoły Mirosław Zalewski oraz wójt gminy Milejewo Ryszard Janusz zostali odznaczeni medalami za zasługi dla pożarnictwa.
       Należy podkreślić, że inicjatywa powstania młodzieżowej drużyny pożarniczej w mieście i do tego w szkole jest niespotykana w naszym kraju. Prawdopodobnie jest to pierwsza taka drużyna w Polsce, o czym mówili zaproszeni goście.
       Na koniec młodzież wręczyła zaproszonym gościom okolicznościowe koszulki oraz odbyło się krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Handlowych.
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama