UWAGA!

Strefa rozmów

Urząd Miejski rozpoczyna dziś rozmowy z firmą, która dotychczas obsługiwała strefy płatnego postoju w mieście.

Od wczoraj kierowcy w całym kraju nie płacą za postój na płatnych dotąd miejscach do parkowania. Tak będzie, póki samorządy nie uchwalą nowych regulaminów. W Elblągu jest takich miejsc 410. Miesięcznie przynosiły one miastu 10 tysięcy złotych dochodu. Dziś Zarząd Dróg rozpoczyna rozmowy z firmą, która dotychczas obsługiwała strefy płatnego postoju w mieście.
     - Stojące w Elblągu parokomaty należą do prywatnej firmy, a miasto ma prawo ich pierwokupu - wyjaśnia szefowa Zarządu Dróg, Krystyna Dziurdź. - Będziemy rozmawiać o ewentualnym kupnie, ale także o tym, by z powodu zmiany przepisów i konieczności rozwiązania umowy firma ta nie wystąpiła na drogę sądową.
     Tymczasem, jak się dowiedzieliśmy, nowy regulamin stref płatnego postoju Rada Miejska ma zatwierdzić dopiero pod koniec grudnia. Oznacza to, że elbląscy kierowcy nie będą musieli płacić za parkowanie aż do połowy stycznia przyszłego roku.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • No to super, jażeli parkomaty przejmie Miasto to zapewne od razu podwyższy opłaty, bo zmaleją wpływy a koszty zarządzania wzrosną. Powstamnie pewnie nowa jednostka zarządzająca z administracją. Doczekaliśmy się powtórnej nacjonalizacji, bo co prywatne jest be, choć poprawnie działa. Po co to psuć, za jakiś czaś trzeba będzie to znowu prywatyzować.
 • to bardzo dobra wiadomośc ,wreszcie parkingi na ul. Giermków będa wykorzystane , a podwórka , w tym moje , zawitała normalność, radni wszystkich klubów kocham was
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wdzięczny obywatel(2003-12-02)
 • zenek - jesteś wizjonerem ? a może nie masz innego zajęcia...
 • to przynosi duży zysk...3 pensje Prezydenta Miasta...hi hi
 • Jestem ciekawa do kogo nalezy ta firma ?Moze i tu okaze sie zbieżność nazwisk.
Reklama