UWAGA!

Strzeżonego nikt nie strzeże

 Elbląg, Parkingu strzeżonego już tu nie ma
Parkingu strzeżonego już tu nie ma (fot. Anna Dembińska)

Między ul. Zajchowskiego a Diaczenki od lat funkcjonował parking strzeżony. W okolicy, w której miejsce do bezpiecznego pozostawienia samochodu jest na wagę złota, takie zagospodarowanie terenu wydawało się trafne. Jednak parking przestał działać i nie wiadomo, co tu powstanie.

Zastawione autami pobocza i problem z przejazdem – tak od lat wygląda codzienność mieszkańców ulicy Diaczenki i Nowowiejskiej. Znalezienie po południu miejsca do parkowania graniczy tu z cudem. Ci, którzy chcieli, by ktoś miał oko na ich auto mogli pozostawić je na parkingu strzeżonym między ul. Diaczenki i Zajchowskiego. Parking jednak zniknął, ogrodzenie jest demontowane. Co tu powstanie?
       Terenem dysponuje Spółdzielnia Mieszkaniowa Sielanka, który otrzymała go w użytkowanie wieczyste od miasta. Jedyne, co udało się ustalić to to, że zostanie ogłoszony przetarg na dzierżawę tej nieruchomości. Co na niej powstanie, póki co, nie wiadomo.
       Ale zmotoryzowani mieszkańcy ul. Diaczenki, zgodnie z zapowiedziami, już niebawem doczekają się nowych miejsc parkingowych. Wspólnoty mieszkaniowe wydzierżawiły od miasta grunty za symboliczną złotówkę, a wiosną rozpoczną inwestycje. Planowane jest zagospodarowanie całego terenu wokół budynków przy ul. Diaczenki 14-18, 19-23 oraz Nowowiejskiej 4,6 i 10. Powstanie około 130 miejsc parkingowych oraz dodatkowe oświetlenie.
       Koszt prac wokół każdego z budynków może wynieść około 200 tysięcy złotych. Sfinansują je wspólnoty mieszkaniowe: albo z kredytu, albo z funduszu remontowego, na który przez lata zbierały środki.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama