UWAGA!

Studencka krew

Elbląg, Studencka krew
(fot. Damian Matwiejczyk).

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej od dwóch tygodni promują wśród swoich kolegów krwiodawstwo. W poniedziałek na obu uczelniach rozpocznie się wielka akcja oddawania krwi przez studentów.

W poniedziałek o godz. 9 spod budynku PWSZ do Punktu Krwiodawstwa przy ul. Bema 80 wyruszy pierwszy bus ze studentami chcącymi oddać krew. Do Punktu Krwiodawstwa studenci mogą się także zgłaszać indywidualnie (dojazd tramwajem nr 3 i nr 5 oraz autobusami nr 6, 16 i 18).
     - Zróbmy coś wartościowego razem. Udowodnijmy, że oprócz wspólnego imprezowania potrafimy pomagać sobie i innym – apeluje Sebastian Kostrzewa z Rady Studentów PWSZ. - Każdy, kto dotrze do Punktu Krwiodawstwa i odda krew, otrzyma pakiet czekolad, zwolnienie z zajęć, ale przede wszystkim świadomość, że jego krew ratuje życie.
     - Bądź człowiekiem! Podziel się z innymi tym, co masz najlepszego. 450 ml Twojej krwi to mniej niż piwo, a 15 minut na fotelu to tyle, co Teleexpress – czytamy w ulotce propagującej akcję. Przy okazji studenci pragną podziękować za pomoc w jej przygotowaniu pracownikom Polskiego Czerwonego Krzyża, a w szczególności panu Ryszardowi Tomaszewskiemu.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • proponuję tego rodzaju akcje powstrzymać z uwagi na ptasią grypę...Inna rzecz, że te szkoły prześladuje genetyczna postać choroby umysłowej...
 • Pięknie, tylko może nieco odczekać po imprezie przed oddaniem krwi. Bo można się słabo poczuć po oddaniu "mniej niż piwa" a i jakość oddanego płynu może być wątpliwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pHileth(2006-03-10)
 • To już teraz Ci "cherlawi" studenci zyskają wiele w ocenie Joleżanek ze studiów. Tylko jak tu mieć dobrą krew kiedy żywicie się zupkami "chińskimi" i makaronem oraz pizza ?
 • Ja chciałabym oddac krew ale nie moge. ;(
 • Ludzie, czy wy nie wiecie, że bezkrwawa chirurgia jest coraz bardziej powszechna? Szczególnie na zachodzie, gdzie zamiast krwi stosuje się środki krwiozastępcze. A takie urządzenie jak selsejwer? Warto byłoby trochę uświadomic polskie społeczeństwo.
Reklama