UWAGA!

Studniówki czas zacząć

 Elbląg, Uczniowie ZSZ nr 1 ćwiczą poloneza przed swoją studniówką
Uczniowie ZSZ nr 1 ćwiczą poloneza przed swoją studniówką (fot. Michał Skroboszewski)

Już tylko godziny dzielą maturzystów od pierwszych w tym roku studniówek. Dziewczęta robią ostatnie przymiarki, chłopcy wyciągają z szafy garnitury. Jeszcze tylko fryzjer i kosmetyczka i można ruszać na parkiet. Jako pierwsi poloneza zatańczą uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących oraz II Liceum Ogólnokształcącego. Zobacz zdjęcia z próby poloneza w Zespole Szkół Zawodowych nr 1.

Nie tylko jednak w „Ekonomiku” i II LO trwają przygotowania. Poloneza szlifują także uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych z ul. Zamkowej. – Przygotowania idą pełną parą – mówią Daniel Szpajcher i Dawid Pusz, uczniowie szkoły. - Przygotowaliśmy filmik ze wspomnieniami z czterech lat nauki, który zostanie pokazany podczas studniówki, ćwiczymy poloneza. Największy stres wiadomo jest, ale przed egzaminami maturalnymi. Najbardziej boimy się języków obcych.
       A co po maturze? - Jak dobrze pójdzie, to może AGH w Krakowie, bo tylko tam znajdują się kierunki związane z odlewnictwem – odpowiada Dawid Pusz.
       - Cztery lata czekaliśmy na tę studniówkę – dodają Kacper Piegdoń, Adam Krzyczkowski i Michał Klonowski z klasy mundurowej z ZSZ nr 1. - Mamy bardzo zgraną klasę, dlatego miło będziemy ją wspominać, jak już się wszystko skończy. Największy stres będzie nam towarzyszył przed maturą. Przygotowania już ruszyły, szczególnie z matematyki. Po maturze może pójdziemy do wojska, a potem może szkoła oficerska.
       Studniówka uczniów z Zamkowej będzie bardzo kameralna, weźmie w niej udział zaledwie 20 par. Jedna z największych studniówek odbędzie w Zespole Szkół Mechanicznych. Tam przygotowuje się do niej około 150 par.
       – Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik – mówi Mateusz Murawski z klasy technik logistyk ZSM. – Jest partnerka, jest stosowny ubiór. Dekoracją mojego ubioru będzie czerwona mucha w kropki.
       Mateusz do matury podchodzi bez stresu. – Wychodzę z założenia, że co ma być, to będzie. Mam zamiar przyjść, napisać i wyjść, choć wiem, że to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu, od którego zależy dalsza kariera zawodowa. Zacznę uczyć się na dwa miesiące przed egzaminem. W przyszłości mam zamiar wybrać się na kierunek związany z językiem angielskim, ponieważ czuję się mocny z tego przedmiotu. Może wybiorę się na zarządzanie lub rachunkowość – dodaje.
       – Przygotowania są w toku, dziś mam do odbioru sukienkę, którą kupiłam w Gdańsku, trzeba było ją skrócić – opowiada Natalia Maciejewska. - Będzie to długa sukienka w kolorze bordo. Teraz królują długie sukienki w kolorze czerwonym, choć niektóre dziewczyny występują też w krótkich. Przed studniówką koniecznie fryzjer i kosmetyczka. Upięcie dodaje swobody, rozpuszczone włosy nosimy na co dzień, a tego dnia chcemy czuć się wyjątkowo.
       - Studniówka to wyjątkowe wydarzenie. Już w trzeciej klasie wyobrażaliśmy sobie, jak będziemy wyglądać w czasie studniówki, kto jak się ubierze, jaka kreacja komu pasuje. Teraz odliczamy dni. Codziennie któreś z nas wykrzykuje, ile jeszcze dni zostało do studniówki. O maturze myślę i przygotowuję się do niej od początku września – dodaje. - Najpierw skupiam się na egzaminach zawodowych, a potem przygotowania do matury ruszą pełną parą.
      
       Redakcja portEl.pl odwiedzi większość elbląskich studniówek, zamieścimy obszerne fotoreportaże na naszej stronie, zdjęcia „ze ścianki” na naszym fejsbukowym profilu oraz filmy. Zapraszamy na portEl.pl!
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Studniówki

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama