UWAGA!

Stypendia do poniedziałku

Tylko jeszcze w poniedziałek można składać wnioski na przyznanie stypendium Fundacji Elbląg dla uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studentów.

Fundacja zamierza przekazać w tym roku na stypendia około 90 tysięcy zł, czyli po 45 tysięcy zł na semestr. Pieniądze pochodzą ze środków Urzędu Miejskiego, Fundacji Batorego i Funduszu Stypendialnego.
     Konkurs ma wspomóc uzdolnione dzieci i młodzież z Elbląga i powiatu elbląskiego. O stypendium mogą ubiegać się uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci uczelni wyższych, będący w trudnej sytuacji materialnej, pochodzący z rodzin ubogich lub też ci, którzy są wybitnie uzdolnieni.
     Wnioski stypendialne mogą składać szkoły, rady rodziców, organizacje pozarządowe, darczyńcy oraz osoby prywatne. Trzeba się spieszyć, bo termin składania wniosków upływa w najbliższy poniedziałek. Wnioski należy wypełnić na specjalnych formularzach, które otrzymać można w siedzibie fundacji przy ul. Związku Jaszczurczego.
     Stypendia są przyznawane na jeden semestr, a ich wysokość wynosi do 300 zł miesięcznie.
     Decyzję o przyznaniu stypendiów podejmuje jedenastoosobowa Komisja Stypendialna. Lista stypendystów ogłoszona zostanie 2 kwietnia.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • ...podobnie jak rok temu stypendia sa juz dawno przyznane.... Składałam rok temu, sytuację materialną mam bardzo trudną (279 zł na osobę) a stypendium dostali inni...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Edyta P.(2002-03-18)
  • Bardzo pieknie, ze sa jeszcze osoby, ktore doceniaja prace organizacji pozarzadowych... Twoj dochod na glowe wcale nie nalezy do najnizszych - pewni trudno Ci to pojac, prawda? Wyobraz sobie zatem, ze mozna miec i 70 pln/glowe i nie znieslawiac FE. Jesli posiadasz fakty potwierdzajace Twoje slowa - chetnie poslucham... Mysle, ze nie tylko ja. Rzucac slowa na wiatr jest bardzo latwo a "osoba zamieszczająca opinię sprzeczną z prawem może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną lub cywilną".
Reklama