UWAGA!

Świąteczna akcja Caritas

Elbląg, Ks Bronisław Trzciński
Ks Bronisław Trzciński

Już po raz ósmy Caritas Diecezji Elbląskiej organizuje sprzedaż świec bożonarodzeniowych. Dochód zostanie przeznaczony m.in. na dożywianie dzieci w szkołach oraz na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących. Sprzedaż świec w parafiach rozpocznie się 2 grudnia, w pierwszą niedzielę Adwentu.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to akcja prowadzona przez Caritas Polska. Od ośmiu lat uczestniczy w niej również Caritas Diecezji Elbląskiej.
     - W kościołach parafialnych sprzedawane są świece bożonarodzeniowe, a dochód przeznaczany jest na pomoc najbardziej potrzebującym - wyjaśnia ksiądz Bronisław Trzciński, szef Caritas Diecezji Elbląskiej. - Każdy, kto kupi świecę - cena nie jest ustalona, choć proponujemy około 5 zł za małą i ok. 15 zł za dużą świecę - ma swój wkład w pomoc bliźnim. Pieniądze są przeznaczane na dożywianie dzieci w szkołach. Tych najbardziej potrzebujących jest ok. 12 tys. w całej diecezji. Ponadto z tych pieniędzy część zostanie przeznaczona na paczki bożonarodzeniowe dla rodzin najbiedniejszych, na wypoczynek letni dla dzieci oraz na modernizację diecezjalnego ośrodka wypoczynkowego w Mikoszewie.
     W tym roku do sprzedaży przygotowano 41 tys. małych i 1.5 tys. dużych świec. Od 2 grudnia będą one sprzedawane we wszystkich parafiach Diecezji Elbląskiej.
     - Dochód ze sprzedaży świec pomoże nam sfinansować imprezę mikołajkową dla dzieci najbardziej potrzebujących, która odbędzie się 1 grudnia w Teatrze Dramatycznym w Elblągu - mówi ks. Bronisław Trzciński. - Co prawda, dzięki życzliwości dyrektora Dariusza Bartona, za wynajem sali nie płacimy, ale pieniądze potrzebne są na paczki świąteczne. Ponadto dla dzieci z Elbląga i okolic klerycy z elbląskiego seminarium przedstawią bajkę o krasnoludkach, a milusińscy z diecezji obejrzą bajkę "Błazen i róża" w wykonaniu aktorów elbląskiego teatru.
     Ksiądz Bronisław Trzciński zaprasza również na przyjęcie i przekazanie światełka betlejemskiejgo.
     - 21 grudnia o godz. 10.00 w kościele katedralnym harcerze przekażą wiernym światełko z Betlejem, które dzięki nim zapłonie w domach elblążan - mówi ks. Trzciński. - Nabożeństwo ma charakter ekumeniczny. Uczestniczą w nim ludzie różnych wyznań. Od sześciu lat zapraszamy na nie przedstawicieli władz miejskich i wojewódzkich. Uczestniczą w nim również uczniowie elbląskich szkół i wierni wszystkich elbląskich parafii. Wszyscy zabierają ogień do swoich domów na świecach Caritas - "A na ziemi pokój ludziom dobrej woli".
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama