UWAGA!

Świąteczne zmiany w komunikacji

Jak co roku w okresie Święta Wszystkich Świętych w mieście zmieniają się zasady funkcjonowania komunikacji autobusowej. Uruchamiane są m.in. dodatkowe kursy do dwóch największy elbląskich cmentarzy: Dębica i przy ul. Agrykola.

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu informuje, że w okresie 30 października do 2 listopada komunikacja miejska będzie funkcjonować następująco: 30 października (czwartek) - komunikacja funkcjonować będzie jak w dzień roboczy; od godz. 9.00 do 16.30 uruchomione zostaną dodatkowe kursy do cmentarzy: na liniach nr 6 i 31 oraz linia C z Al. Odrodzenia do Dębicy po trasie linii nr 11; 31 października (piątek) - komunikacja funkcjonować będzie jak w dzień roboczy; od godz. 9.00 do 16.30 uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów do cmentarzy: na liniach nr 6 i 31, linia C z Al. Odrodzenia do Dębicy po trasie linii nr 11 oraz linia 17` po terasie linii nr 17 do ul. Sienkiewicza, dalej ul. Bema, Łęczycką do Dębicy; 1 listopada (sobota) - komunikacja funkcjonować będzie jak w niedzielę; dodatkowo od godz. 8.00 do 17.30 do cmentarzy będą kursować autobusy na liniach: A (Pl. Słowiański - cm. Dębica), B (il. Sienkiewicz - cm. Dębica), C (Al. Odrodzenia - cm. Dębica), D (Dworzec - cm. Dębica), 8 (Al. Odrodzenia - Łódzka), 17' (Al. Odrodzenia - cm. Dębica).
     Ponadto w godz. 8.00 - 17.30 zwiększona będzie częstotliwość kursowania autobusów na liniach nr 6 i 31. Od godz. 8.30 do 17.30 do cmentarza Dębica dojeżdżać będą autobusy linii nr: 7, 9 i 17 oraz z ul. Nowowiejskiej do Dębicy autobusy linii nr 14.
     Z uwagi na duże natężenie ruchu na ul. Łęczyckiej 1 listopada autobusy oznaczone literami A, B, C i D oraz autobusy przewoźników prywatnych będą zajeżdżać tylko na dolną pętlę przy cm. Dębica, a autobusy oznaczone cyframi: 6, 7, 9, 11, 14, 17 i 31 na górną pętle przy cm. Dębica.
     2 listopada (niedziela) - komunikacja funkcjonować będzie jak w niedzielę. Od godz. 9.00 do 16.30 uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów do cmentarzy: na liniach nr 6 i 31, linii C z Al. Odrodzenia do Dębicy po trasie linii nr 11, na linii 17' po trasie linii nr 17 do ul. Sienkiewicza, dalej ul. Bema, Łęczycką do Dębicy. Autobusy będą zajeżdżać na dolną i górną pętlę cm. Dębica.
     Ponadto Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu informuje, że na wszystkich liniach komunikacji świątecznej obowiązują bilety komunikacji miejskiej. Z uwagi na wyłączenie z ruchu ul. Agrykola w dn. 1 listopada na ul. Sienkiewicza ustawiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • A myślałem, że 30 i 31 października to dni robocze, ale chyba nie skoro w arykule specjalnie zaznaczją, że autobusy będą kursować jak w dni robocze. No a 2 listopada będą kursować jak w niedzielę. Dobrze, że zakomunikowali zmiany. Ciekawe jak będzie kursować komunikacja 3 listopada (bo nic nie napisali, że jak w dni robocze - to może jakoś inaczej).
  • Głupek...
  • Do M: cóż za niska samoocena.
  • No tak, uderz w stół, a nożyce same się odezwą.... Bez dalszego komentarza.
  • +- MA RACJĘ Co to za informacja ????!!!! czwartek i piątek jak w dni robocze, w sobotę jak w niedzielę i W NIEDZIELĘ JAK W NIEDZIELĘ. A czy w poniedziałek to jak ????? jak w dzień roboczy czy jak w niedzielę. Proszę się nauczyć POPRAWNIE, WŁAŚCIWIE I PO POLSKU PRZEKAZYWAĆ INFORMACJĘ !!!!, ponieważ nie wiadomo czy w niedzielę jak w niedzielę obowiązuje rozkład jazdy z niedzieli czy z soboty, a może jak w grudniu po południu.
  • PKP: najwyższy czas nauczyć się czytać (ale nie tylko przewertować literki oczami, ale i zrozumieć). Bo np. w piątek kursują jak w dni robocze + uruchomione zostaja dodatkowe linie.
  • do ???: Ja i PKP mamy rację i umiemy czytać (nie tylko literki ale i treść) - informacją właściwą (poprawną pod kątem nie tylko merytotycznej zawartości ale i formy) byłaby informacja np. taka: "w czwartek i piątek będą dodatkowe kursy ....". Zracam na to uwagę, ponieważ w swojej pracy zawodowej (polegającej m.in. na pisaniu różnego rodzaju tekstów) dbam o zwięzłość i precyzyjność pisanego tekstu (przekazywanej informacji).
Reklama