UWAGA!

Światło Pokoju w Elblągu

 
Elbląg, Elbląscy harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju
Elbląscy harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju (fot. AD)

Niesie radość i pokój, na czas jego uroczystego odpalenia zawieszane są działania militarne, jest symbolem braterstwa i miłości. Betlejemskie Światło Pokoju zostało przekazane mieszkańcom Elbląga.

Po raz pierwszy Betlejemskie Światło Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego zostało odpalone w 1986 r. Pomysłodawcą tego wydarzenia było Austriackie Radio i Telewizja (ORF), rok później patronat nad tą inicjatywą objęli austriaccy skauci.
       Wczoraj (19 grudnia) na dziedzińcu Galerii El Betlejemskie Światło Pokoju zostało przekazane mieszkańcom Elbląga.
       – Skauci austriaccy jadą do Betlejem, tam z groty Narodzenia Pańskiego otrzymują światełko, które przywożą do Austrii, później trafia przez skautów ze Słowacji do harcerzy z Polski. Odbierane jest blisko Zakopanego, na którymś z przejść, w tym roku było to po stronie słowackiej. Później trafia ono do Warszawy, z Warszawy do Olsztyna, a później do Elbląga – mówił podczas przekazania światełka phm. Adrian Szymański, komendant Hufca Elbląg. – Światełko trafiło do nas w poniedziałek, było ono przechowywane u nas w hufcu, a dziś pragniemy je rozdać wszystkim dookoła. W tym roku hasło brzmi „Odważ się być dobrym”, chodzi o to, aby człowiek swoimi czynami, tym, co czyni dookoła siebie starał się zmieniać świat.

 


       Oprócz przekazania BŚP odczytano historię światełka, jego ideę, odbył się również pokaz tańca z lampionem, a na koniec wszyscy stanęli w kręgu i zaśpiewali „Płonie ognisko w lesie”. W uroczystości, zorganizowanej przez elbląskich harcerzy, wzięli udział również mieszkańcy miasta, choć było ich niewielu.
       – Szkoda, że przyszło tak mało osób, myśleliśmy, że będzie bardzo dużo osób, ale może nie wszyscy wiedzieli. To bardzo ważny symbol życia i miłości, to ważny przekaz dla ludzi, zwłaszcza podczas świąt – mówił pan Henryk i pani Izabela, którzy przyszli na dziedziniec Galerii El. – To przesłanie harcerskie „Odważ się być dobrym” jest bardzo aktualne w dzisiejszych czasach, a światełko powoduje, że chcemy być odważni, dobrzy dla siebie nawzajem, przyszliśmy, bo uważamy, że nam to pomoże i życzymy wszystkim, aby im to pomogło.
      
      

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Co nam po jakiś światełku durnowatym kiedy bieda jest coraz silniejsza. Tym się należy zajmować a nie duperalami odwracajacymi uwagę obywateli. Kiedy biedy nie bedzie to i światełko zaświeci. Tym niech się zajmą władze miasta a nie wydawać kolejne pieniadze na kretyństwa. Za te piniądze można sprawic radość wielu rodzinom na święta - o tym niech pamiętają władze Elbląga.
  • Swoją osobą pokazujesz, że właśnie takim ludziom jak Ty niestety najbardziej brakuje tego Światła.
Reklama