UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Święto batalionu remontowego

 
Elbląg, Święto batalionu remontowego
(fot. st. chor. Sławomir Tessar)

15 czerwca swoje doroczne święto obchodził 16. Żuławski Batalion Remontowy w Elblągu.

16. Batalion Remontowy został sformowany w 1967 roku. Jego historia jest ściśle związana z powojenną historią 16. Dywizji Zmechanizowanej. 16. Batalion Remontowy realizował i realizuje remonty sprzętu bojowego w warunkach stacjonarnych i polowych oraz technicznego zabezpieczenia działalności jednostek wojskowych. Niezależnie od w/w podstawowych zadań jednostka, w miarę potrzeb udziela daleko idącej pomocy ludności cywilnej w czasie m. in. klęsk żywiołowych.
       Od 28 czerwca 2011 roku, 16. Żuławski Batalion Remontowy wszedł w podporządkowanie 2. Regionalnej Bazy Logistycznej w Warszawie, podległej Inspektoratowi Wsparcia Sił Zbrojnych. Batalion realizuje współpracę i kooperację z ponad 60 instytucjami, specjalistycznymi firmami i zakładami w całej Polsce.
       Z okazji 45. rocznicy istnienia jednostki, 15 czerwca odbył się na placu apelowym batalionu uroczysty apel z udziałem zaproszonych gości, w tym m. in. prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka, dowódcy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. Janusza Bronowicza, przedstawiciela Inspektoratu wsparcia, płk Mirosława Neski, dowódców, komendantów i szefów jednostek i instytucji wojskowych Garnizonu Elbląg, byłych dowódców i żołnierzy batalionu oraz żołnierzy i pracowników cywilnych jednostki. Gospodarzem uroczystości był dowódca 16. Batalionu Remontowego, ppłk Krzysztof Klin.
       W czasie uroczystej zbiórki odczytano okolicznościowe rozkazy i wręczono odznaczenia, medale i wyróżnienia.
      

 


       Uroczystości na placu zakończyła defilada pododdziałów batalionu. Z okazji święta, po zakończeniu uroczystości otwarto w Klubie 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej okolicznościową wystawę, prezentującą historię i współczesność 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego oraz wysłuchano okolicznościowego koncertu Orkiestry Garnizonu Elbląg.
      

mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama