UWAGA!

Święto Elbląga i morza

W piątek 23 czerwca rozpoczynają się obchody Dni Elbląga, dzień później nastąpi uroczysta inauguracja Centralnych Dni Morza. W programie imprez, które odbywać się będą głównie na Starym Mieście, przewidziano wiele atrakcji, m.in. koncerty, wystawy, pokazy, warsztaty oraz konkurencje sportowe.

Imprezy organizowane z okazji obchodów Dni Elbląga i Centralnych Dni Morza odbywać się będą w kilku miejscach jednocześnie. Uroczysta inauguracja Dni Elbląga odbędzie się w piątek 23 czerwca o godz. 18. Jednak już od południa na elblążan czeka wiele atrakcji, m.in. organizowany po raz pierwszy w naszym mieście Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej Bazuna.
     Przedstawiamy szczegółowy plan imprez przewidzianych na piątek 23 czerwca:
     Elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza w godz. 9-17 na wystawę prac wykonanych przez uczestników Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej Euroregionu Bałtyk „Od morza jesteśmy”. W godz. 11-19 w Bibliotece odbywać się będą warsztaty literackie i spotkania autorskie w ramach cyklu Elbląskie Spotkania z Literaturą.
     W tym samym czasie w hali sportowej przy ul. Karowej rozpoczną się V Międzynarodowe Targi Małych i Średnich Przedsiębiorstw (codziennie w godz. 10-18, oficjalne otwarcie w piątek o godz. 13).
     W godzinach 16-19 na plaży w Kadynach rozegrany zostanie Turniej Piłki Ręcznej Plażowej - Kadyny Grand Prix o Puchar Polski.
     O godz. 17 w Galerii EL rozpocznie się godzinny koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, a na dziedzińcu Muzeum - pierwsza część prezentacji konkursowych Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej Bazuna. Podczas koncertu głównego o godz. 20 wystąpią zespoły: „Bez Idola”, „Cisza jak Ta”, „Vergil Van Troff”, „Coffeina”, „Krążek”, „Czerwony Tulipan”, „Benibe”, Joanna Kondrat z zespołem oraz Grzegorz Suliga.
     O godz. 19 w Muzeum otwarta zostanie wystawa „Truso - morska faktoria Wikingów”.
     Pokazy ratownictwa drogowego i medycznego będzie można zobaczyć na scenie przy Żegludze w godz. 19-20.
     Pod sceną główną, która mieścić się będzie przy ul. Rybackiej, w godz. 16.30-17 odbędą się pokazy walki wręcz w wykonaniu pododdziałów rozpoznawczych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. O godz. 17 swój program szantowy zaprezentują uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15. O godz. 17.30 na scenie głównej wystąpi zespół „Montana”, natomiast około godz. 18 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie Dni Elbląga.
     Następnie sceną główną zawładną zespoły „Sobota” i „David Coverfield”. Na godz. 21.45 zaplanowano rozstrzygnięcie konkursu „Elbląg na dużym ekranie” oraz projekcję filmu (scena główna). Zakończeniem pierwszego dnia będzie Kino pod Gwiazdami, czyli nocny seans filmowy - godz. 22.30, scena główna.
     
OK

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • 23.06 o godzinie 18 w Jaszczurze odbedzie się impreza The Black Cakes, na której zagrają elbląscy Dj oraz z poza miasta :)
 • A kiedy podacie dokładny rozppis w postaci plakatu? co do zespołów „Sobota” i „David Coverfield” to świetny wybór moim zdaniem:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ..................(2006-06-19)
 • pamietajcie drodzy elblążanie o kadynach-- plaża zaprasza na zupełnie nowe w naszym regionie, widowiskowo sportowe, rywalizacja pań i panów, w piłce ręcznej plażowej - pierwszy i jedyny w północnej polsce. 23-25 czerwiec , plaża ryviera. serdecznie zapraszam maciej z.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MACIEK Z(2006-06-19)
 • Wreszcie coś się będzie działo w naszym mieście. Przydał by sie jeszcze patronat medialny np. TVP3
 • Plakat ze szczegółowym programem widziałem dzisiaj na drzwiach Szkoły Muzycznej.
 • Program imprez można znaleźć na www.umelblag.pl
 • a gdzie te imprezy sportowe moż byście zrobili jakiś turniej piłkarski dla młodziezy boisko na agrykola stoi puste . jeszcze macie czas . miasto potrafi organizować tylko wystawy w muzeum i jakieś niepotrzebne koncerty których i tak nikt nie słucha
 • niech mi ktoś powie czy dzieci interesuje oglądanie skorupek w muzeum. trzeba pamiętać także o nich.popieram turniej piłkarski bo przecież mamy tyle młodzieży grającej w piłke starzy pójdą na piwo a dzieci gdzie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  trynol(2006-06-20)
 • CENTRALNE CZY PROWINCJONALNE ? DNI ELBLĄGA CZY RACZEJ PROWINCJONALNEGO MIASTECZKA? Jest nadzieja, że telewizja centralna tej smuty nie pokaże - wstyt przed Polską.
 • a co to jest ta Sobota ?? i jakis Koperfilt bedzie łohoho
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  .tuRismo(2006-06-21)
 • Wszystkich chętnych ,którzy posiadają quada lub crossa zapraszamy do zgłaszania się do biura firmy poliszynel - Wspólna 11-13 . W niedzielę w Bażantarni organizujemy zawody amatorów .ZAPRASZAMY
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  polliszynel(2006-06-21)
 • Centralne Dni Morza - tylko gdzie w tym wszystkim jest morze i morskie motywy? Gdzie okręty, żeglarze, zaprzyjaźnione porty, morskie opowieści... Kolejny festyn ludowy dla wszystkich, czyli dla nikogo :( Oczywiście z odpowiednim nadęciem, adekwatnym do temperatury roku wyborczego. Miasto aspirujące do roli miasta portowego, a nie potrafiące wykorzystać niesamowitej okazji do promocji i podniesienia swojej rangi. Bo od kogo świat ma się dowiadywać, że Elbląg ma dostęp do morza?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bronisz(2006-06-23)
Reklama